Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Noc Bibliotek – ogólnopolska akcja

Utworzono dnia 09.10.2020

Hasłem tegorocznej edycji jest: "Klimat na czytanie". W naszej bibliotece ze względu na pandemię odbywa się ona  w przestrzeni wirtualnej. Głównym założeniem tegorocznej akcji jest pokazanie biblioteki jako miejsca przyjaznego dla środowiska. Biblioteka polanowska przygotowała dla Was filmik pt. "Babcia Irenka i babcia Krysia czytają dzieciom - Fenek  segreguje śmieci". W ramach wydarzenia  zachęcamy również dzieci do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym  online „Ekotest”.Zapraszamy także  do obejrzenia w bibliotece w Polanowie   wystawy  prac plastycznych „Zabawki  z recyklingu” , którą przygotowali  uczniowie ze Szkoły Filialnej w Nacławiu. Kolejną niespodzianką jest udostępniony dla pierwszych 100 osób film pt. „ Jakub, Mimmi i gadające psy”, który można obejrzeć tylko do 12 października. Link do filmu kliknij czytaj więcej

 

czytaj dalej na temat: Noc Bibliotek – ogólnopolska akcja

Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka. Kampania „Mała Książka - Wielki Człowiek” w bibliotece

Utworzono dnia 22.09.2020

Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem udać się do pobliskiej biblioteki w Polanowie, Bukowie, Nacławiu i Żydowie.

czytaj dalej na temat: Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka. Kampania „Mała Książka - Wielki Człowiek” w bibliotece

Nagrody za udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym odebrane

Utworzono dnia 11.09.2020

W tegorocznym Powiatowym Konkursie Plastycznym ph. „Ilustrujemy Baśnie Braci Grimm” organizowanym przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną nagrodzonych  zostało  siedmioro dzieci z Gminy Polanów. Nagrody książkowe i dyplomy zostały wręczone w Bibliotece Polanów i Filiach Bibliotecznych w Nacławiu, Bukowie i Żydowie.

czytaj dalej na temat: Nagrody za udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym odebrane

Narodowe Czytanie 2020

Utworzono dnia 05.09.2020

Podczas tegorocznej edycji Narodowego Czytania w całej Polsce czytamy  „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Jet to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Po raz kolejny nasza biblioteka zgłosiła swój udział w tej akcji, której głównym celem jest propagowanie literatury narodowej. Ze względu na pandemię wydarzenie odbywa się on-line.

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu.

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie 2020

Wirtualna wystawa pokonkursowa - "Ilustrujemy Baśnie braci Grimm"

Utworzono dnia 05.08.2020

Zapraszamy do obejrzenia wirtualnej wystawy prac nagrodzonych w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Ilustrujemy Baśnie braci Grimm” zorganizowanym przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną. Na konkurs wpłynęło 232 prace z całego powiatu. Sama wystawa zawiera 65 prac wyróżnionych i ułożonych według kategorii wiekowych autorów. Natomiast z Gminy Polanów wyróżniono 7 prac autorstwa: Karoliny KaźmierczakMai PolakMartyny TołłoczkoMateusza SzczypekMateusza Martyka  z SP Nacław, Sandry Londal  z SP Polanów i Sandry Bruskiej z SP Żydowo.
Nagrody naszym zwycięzcom wręczymy we wrześniu 
DZIECIOM GRATULUJEMY i ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WYSTAWY CAŁOŚCI tutaj.

czytaj dalej na temat: Wirtualna wystawa pokonkursowa - "Ilustrujemy Baśnie braci Grimm"

Ebooki na wakacje

Utworzono dnia 01.07.2020

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie już od lat udostępnia dostęp do Cyfrowej Biblioteki Narodowej POLONA oraz bezpłatne choć limitowane kody Legimi, a, miłośników biografii zapraszamy do Internetowego Polskiego Słownika Biografii. Wszystkie te adresy do książki cyfrowej znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce Linki. 

Zachęcamymy wraz z Biblioteką Narodową  do lektury i pobierania e-booków w formatach MOBI lub EPUB z POLONY. E-booki można pobrać z biblioteki cyfrowej POLONA bez konieczności logowania. 

czytaj dalej na temat: Ebooki na wakacje

Wirtualny Tydzień Bibliotek 2020 w bibliotece

Utworzono dnia 11.05.2020

Maj to szczególny miesiąc dla wszystkich zaprzyjaźnionych z książką.  W dniach od 8 do 15  maja obchodzimy TYDZIEŃ BIBLIOTEK. Jest to akcja promująca książki i czytelnictwo, w tym roku przebiega pod hasłem „Zasmakuj w Bibliotece”. Z uwagi na trwający stan epidemii tegoroczny Tydzień Bibliotek odbędzie się tylko w przestrzeni wirtualnej. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie włączając się do akcji przygotowała dla swoich Czytelników gry i zabawy literackie online. Zapraszamy na nasz fanpage na Facebook’u i mamy nadzieję, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

czytaj dalej na temat: Wirtualny Tydzień Bibliotek 2020 w bibliotece

Podsumowanie II edycji projektu Mała książka – wielki człowiek” w polanowskiej bibliotece oraz jej filiach

Utworzono dnia 23.04.2020

Projekt „Mała książka – wielki człowiek”  rozpoczął się w naszych bibliotekach od głośnej akcji promocyjnej. Oddziały przedszkolne oraz grupy „0” otrzymały plakaty i ulotki dla rodziców.  Informacje promocyjne projektu pojawiły się  na stronie internetowej biblioteki i Gminy Polanów oraz portalach społecznościowych. Dużą rolę w akcji promocyjnej odegrało bezpośrednie informowanie o projekcie rodziców i dziadków korzystających z naszych bibliotek. Do biblioteki głównej i filii  bibliotecznych zaproszono rodziców i dziadków na uroczyste wręczenie Wyprawek Czytelniczych.

czytaj dalej na temat: Podsumowanie II edycji projektu Mała książka – wielki człowiek” w polanowskiej bibliotece oraz jej filiach

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Utworzono dnia 23.04.2020

23 kwietnia każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Wyjątkowe święto dla wszystkich miłośników książek i bibliofilów. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiono w 1995 roku .W tym roku nie możemy spotkać się w bibliotekach z uwagi na kwarantannę. Choć nasze placówki są zamknięte dla czytelników, bibliotekarze wciąż pracują. Wykorzystują ten czas na przeprowadzenie skontrum, uporządkowanie zbiorów, opracowanie scenariuszy zajęć, lekcji bibliotecznych itp., które będą realizowane po ustąpieniu zagrożenia.Pozdrawiamy naszych kochanych czytelników i do zobaczenia. :)

 

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

„Magiczne urodziny” – wizyta pensjonariuszy w bibliotece

Utworzono dnia 05.03.2020

Piątego marca 2020  polanowską bibliotekę odwiedzili podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Cetuniu oraz pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy „OAZA” w Krągu. Biblioteka przygotowała dla nich zajęcia czytelnicze. 

czytaj dalej na temat: „Magiczne urodziny” – wizyta pensjonariuszy w bibliotece

Licznik odwiedzin:

W tym miesiącu: 67

Wszystkich: 20923

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Pogoda

Zegar