Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Utworzono dnia 10.05.2018

W dniu Bibliotekarza i Bibliotek Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski złożył dla całego zespołu biblioteki najserdeczniejsze życzenia. 
Na ręce pani Dyrektor Bożeny Wruszczak wręczył list gratulacyjny i piękne kwiaty.

 
czytaj dalej na temat: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Występ teatralny dla dzieci

Utworzono dnia 08.05.2018

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2018 ph. „(Do)Wolność Czytania” w poniedziałek 7 maja biblioteka polanowska zaprosiła klasy trzecie Szkoły Podstawowej w Polanowie na spektakl pt. „ O rycerzu, co księżniczkę ratował”. Bajkę przedstawił Teatr Duet z Krakowa.

czytaj dalej na temat: Występ teatralny dla dzieci

Ze strażą bezpiecznie

Utworzono dnia 27.04.2018

~~Gdy dochodzi do zagrożenia życia w wyniku wypadku, urazu, czy nagłej utraty przytomności, udzielenie pierwszej pomocy jeszcze przed przybyciem pogotowia ratunkowego ma decydujący wpływ na uratowanie życia. Ze względu na tak ważną tematykę, biblioteka polanowska zaprosiła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w  Polanowie na spotkanie z Seniorami. Prezes OSP Zenon Dropko przedstawił rys historyczny oraz informacje na temat funkcjonowania straży w Polanowie.

czytaj dalej na temat: Ze strażą bezpiecznie

Gminny Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków „Joanki”

Utworzono dnia 23.04.2018

W tym roku po raz trzynasty w bibliotece polanowskiej odbył się Gminny Przegląd Recytatorki dla dzieci do lat sześciu.  Dwudziestego kwietnia przedszkolaki recytowały  wiersze Joanny Kulmowej. Do udziału w przeglądzie zgłosiło się 23 małych recytatorów z oddziałów przedszkolnych Nacławia, Bukowa, Żydowa oraz Polanowa. Jury wyłoniło troje najlepszych uczestników, którzy będą reprezentować naszą gminę na przeglądzie powiatowym 9 maja w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

czytaj dalej na temat: Gminny Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków „Joanki”

XV Powiatowa Dziecięca Sesja Naukowa

Utworzono dnia 13.04.2018

11 kwietnia 2018 roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie wzięła udział w XV Powiatowej Dziecięcej Sesji Naukowej pt. „Podróż w kapelusza za 100 tysięcy przez życie Adama Bahdaja”. Okazją była przypadająca w tym roku 100 rocznica urodzin autora książek przygodowych  dla dzieci i młodzieży. Sesja odbyła się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.
Podczas sesji podsumowano powiatowy konkurs plastyczny pt. „Ilustrujemy książki Adama Bahdaja”.  Prace wyeksponowane zostały w Galerii Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.
Wszystkie dzieci nagrodzone i wyróżnione w konkursie otrzymały nagrody książkowe i dyplomy.

czytaj dalej na temat: XV Powiatowa Dziecięca Sesja Naukowa

„Irena Sedlerowa – Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata”

Utworzono dnia 23.03.2018

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie 23 marca 2018 gościła u siebie Cecylię Judek Sekretarz Naukową Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Okazją do spotkania była 10 rocznica śmierci Ireny Sendlerowej - ważnej działaczki społecznej, która została ustanowiona przez Sejm RP jednym z patronów roku 2018.

czytaj dalej na temat: „Irena Sedlerowa – Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata”

Seans dla Seniora w kinie Zorza

Utworzono dnia 01.03.2018

 W środę 28 lutego 2018 pięćdziesięcioosobowa  grupa seniorów z gminy Polanów  wzięła udział w wyjeździe do Kina Zorza w Sianowie. Obejrzeli oni nowy film  jednego z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych współczesnych polskich reżyserów Patryka Vegi,  pt. „Kobiety Mafii”. 

czytaj dalej na temat: Seans dla Seniora w kinie Zorza

Światowy Dzień Kota w bibliotece

Utworzono dnia 23.02.2018

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota.  W Polsce świętujemy go od 2006 roku i ma on podkreślić znaczenie tych zwierzaków w naszym życiu, a także uwrażliwić człowieka na często trudny los kotów. Włączając się w obchody tego święta biblioteka zaprosiła dzieci przedszkolne  do wspólnej zabawy o kotach.

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Kota w bibliotece

„Moralność Pani Dulskiej” – występ teatralny

Utworzono dnia 06.02.2018

 Teatr  przy Stoliku to oryginalna forma teatralna będąca  skrzyżowaniem  lektury książki ze słuchowiskiem radiowym. Taki teatr  składający się z Seniorów działa  przy polanowskiej bibliotece pod  kierownictwem  Elżbiety Majcher.  Na kolejnym spotkaniu z Seniorami 31 stycznia 2018 r. teatr ten przedstawił fragmenty sztuki  Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność Pani Dulskiej”.

czytaj dalej na temat: „Moralność Pani Dulskiej” – występ teatralny

Ferie 2018 w bibliotekach

Utworzono dnia 29.01.2018

Na czas ferii biblioteka polanowska wraz z filiami w Bukowie, Nacławiu i Żydowie przygotowały szereg atrakcji, które pozwoliły dzieciom twórczo i aktywnie spędzić czas wolny. Dzieci brały udział w różnych formach zajęć między innymi: literacko-edukacyjnych, czytelniczych, teatralnych, kulinarnych, plastycznych, grach planszowych oraz w zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem Internetu.

czytaj dalej na temat: Ferie 2018 w bibliotekach

Licznik odwiedzin:

W tym miesiącu: 128

Wszystkich: 10074

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Zegar