Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Ebooki na wakacje

Utworzono dnia 01.07.2020

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie już od lat udostępnia dostęp do Cyfrowej Biblioteki Narodowej POLONA oraz bezpłatne choć limitowane kody Legimi, a, miłośników biografii zapraszamy do Internetowego Polskiego Słownika Biografii. Wszystkie te adresy do książki cyfrowej znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce Linki. 

Zachęcamymy wraz z Biblioteką Narodową  do lektury i pobierania e-booków w formatach MOBI lub EPUB z POLONY. E-booki można pobrać z biblioteki cyfrowej POLONA bez konieczności logowania. 

czytaj dalej na temat: Ebooki na wakacje

Wirtualny Tydzień Bibliotek 2020 w bibliotece

Utworzono dnia 11.05.2020

Maj to szczególny miesiąc dla wszystkich zaprzyjaźnionych z książką.  W dniach od 8 do 15  maja obchodzimy TYDZIEŃ BIBLIOTEK. Jest to akcja promująca książki i czytelnictwo, w tym roku przebiega pod hasłem „Zasmakuj w Bibliotece”. Z uwagi na trwający stan epidemii tegoroczny Tydzień Bibliotek odbędzie się tylko w przestrzeni wirtualnej. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie włączając się do akcji przygotowała dla swoich Czytelników gry i zabawy literackie online. Zapraszamy na nasz fanpage na Facebook’u i mamy nadzieję, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

czytaj dalej na temat: Wirtualny Tydzień Bibliotek 2020 w bibliotece

Podsumowanie II edycji projektu Mała książka – wielki człowiek” w polanowskiej bibliotece oraz jej filiach

Utworzono dnia 23.04.2020

Projekt „Mała książka – wielki człowiek”  rozpoczął się w naszych bibliotekach od głośnej akcji promocyjnej. Oddziały przedszkolne oraz grupy „0” otrzymały plakaty i ulotki dla rodziców.  Informacje promocyjne projektu pojawiły się  na stronie internetowej biblioteki i Gminy Polanów oraz portalach społecznościowych. Dużą rolę w akcji promocyjnej odegrało bezpośrednie informowanie o projekcie rodziców i dziadków korzystających z naszych bibliotek. Do biblioteki głównej i filii  bibliotecznych zaproszono rodziców i dziadków na uroczyste wręczenie Wyprawek Czytelniczych.

czytaj dalej na temat: Podsumowanie II edycji projektu Mała książka – wielki człowiek” w polanowskiej bibliotece oraz jej filiach

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Utworzono dnia 23.04.2020

23 kwietnia każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Wyjątkowe święto dla wszystkich miłośników książek i bibliofilów. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiono w 1995 roku .W tym roku nie możemy spotkać się w bibliotekach z uwagi na kwarantannę. Choć nasze placówki są zamknięte dla czytelników, bibliotekarze wciąż pracują. Wykorzystują ten czas na przeprowadzenie skontrum, uporządkowanie zbiorów, opracowanie scenariuszy zajęć, lekcji bibliotecznych itp., które będą realizowane po ustąpieniu zagrożenia.Pozdrawiamy naszych kochanych czytelników i do zobaczenia. :)

 

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

„Magiczne urodziny” – wizyta pensjonariuszy w bibliotece

Utworzono dnia 05.03.2020

Piątego marca 2020  polanowską bibliotekę odwiedzili podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Cetuniu oraz pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy „OAZA” w Krągu. Biblioteka przygotowała dla nich zajęcia czytelnicze. 

czytaj dalej na temat: „Magiczne urodziny” – wizyta pensjonariuszy w bibliotece

„Na drugim końcu raju" promocja tomiku wierszy Grzegorza Szafoniego

Utworzono dnia 11.02.2020

Siódmego lutego 2020 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Polanowie, odbyła się promocja książki mieszkańca Polanowa Grzegorza Szafoniego pt. „Na drugim końcu raju”. Pisarz Jerzy Żelazny po wcześniejszym zapoznaniu się z tomikiem wierszy Pana Grzegorza, podzielił  się  z publicznością  swoimi przemyśleniami. Spotkanie było świetną okazją do poznania twórczości jak i osoby samego autora.  

czytaj dalej na temat: „Na drugim końcu raju" promocja tomiku wierszy Grzegorza Szafoniego

Zapraszamy na ferie w bibliotece

Utworzono dnia 07.02.2020

W czasie ferii zimowych zapraszamy dzieci na zajęcia do placówek bibliotecznych:

Plany na ferie do pobrania tutaj

czytaj dalej na temat: Zapraszamy na ferie w bibliotece

Twórcze środy - warsztaty szydełkowe

Utworzono dnia 24.01.2020

W polanowskiej bibliotece trwają zajęcia szydełkowe. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, środa w godz.15-17. Aktualnie panie tworzą piękne ozdoby na Święta Wielkanocne.
Osoby zainteresowane mogą jeszcze dołączyć do grupy.

Nominacje do Osobowość Roku 2019

Utworzono dnia 24.01.2020

Niezmiernie nam miło poinformować,że nasza koleżanka jest nominowana do tytułu Osobowość Roku 2019.
Nominacja w dziedzinie kultura za rozwój kulturalny lokalnej społeczności oraz promocję czytelnictwa i wartości humanistycznych.

czytaj dalej na temat: Nominacje do Osobowość Roku 2019

Konkurs KRUS "Bezpiecznie na wsi"

Utworzono dnia 21.01.2020

Informujemy, iż rozpoczął się X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”.  Więcej szczegółów w regulaminie oraz na stronie tutaj

czytaj dalej na temat: Konkurs KRUS "Bezpiecznie na wsi"

Licznik odwiedzin:

W tym miesiącu: 314

Wszystkich: 19910

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Pogoda

Zegar