Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie

AKTUALNOŚCI, strona 4:

„Ciotka Klotka w polanowskiej bibliotece”

Utworzono dnia 26.09.2019

25 września polanowską bibliotekę odwiedziła autorka książek dla dzieci Ewa Chotomska z Warszawy. Pani Ewa jest świetną pisarką i scenarzystką, znana przede wszystkim jako autorka literatury dziecięcej, a także tekstów piosenek dla dzieci (Mydło lubi zabawę, Moja fantazja). Współzałożycielka zespołu Fasolki, programów telewizyjnych skierowanych do dzieci: Tik-Tak, Domowe przedszkole, Budzik, Młynek. Jest również autorką wierszy i opowiadań: „Zając Poziomka”, „Kuchenny alfabet w zagadkach”, „Pamiętnik Felka Parerasa”, „Piosenki Ciotki Klotki”. 

czytaj dalej na temat: „Ciotka Klotka w polanowskiej bibliotece”

Warsztaty literackie dla Seniorów

Utworzono dnia 26.09.2019

24 września 2019, biblioteka polanowska zaprosiła Seniorów działających w Teatrze przy Stoliku „VERBUM” do udziału w literackich warsztatach teatralnych. Warsztaty odbyły się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, a przeprowadziła je wykfalifikowana aktorka z Teatru Współczesnego w Szczecinie, Pani Maria Dąbrowska.

czytaj dalej na temat: Warsztaty literackie dla Seniorów

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie

Utworzono dnia 09.09.2019

Szóstego września 2019 w polanowskiej bibliotece odbyła się ósma edycja polskiej akcji społecznej – Narodowe Czytanie. W tym roku para prezydencka zaproponowała do czytania zbiór zatytułowany Nowele polskie. Spośród ośmiu propozycji  wybraliśmy dwie : „Dym”  autorstwa   M. Konopnickiej i „Katarynkę” B. Prusa. 

czytaj dalej na temat: Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie

Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i odbierz Wyprawkę Czytelniczą w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”!

Utworzono dnia 06.09.2019

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) do Biblioteki  w Polanowie oraz Filii Bibliotecznych w Bukowie, Nacławiu i Żydowie po odbiór Wyprawki, w której dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

czytaj dalej na temat: Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i odbierz Wyprawkę Czytelniczą w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”!

Wizyta pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy „OAZA” w Krągu

Utworzono dnia 29.08.2019

27 sierpnia bibliotekę  polanowską  odwiedzili pensjonariusze  Środowiskowego Domu Samopomocy „OAZA” w Krągu. Uczestniczyli oni  w zajęciach czytelniczych pt. „Krecik i parasol”. W podziękowaniu wręczyli bibliotekarkom   własnoręcznie wykonany prezent.

czytaj dalej na temat: Wizyta pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy „OAZA” w Krągu

Wakacyjna wizyta przedszkolaków

Utworzono dnia 21.08.2019

We wtorek 20 sierpnia naszą bibliotekę odwiedziły 5-6 latki z Przedszkola Gminnego w Polanowie. Dzieci wysłuchały opowiadania Z. Staneckiej, pt. "Basia i biwak"
Chętnie brały udział w rozwiązywaniu przygotowanych zagadek i przeglądały książeczki dla najmłodszych.

Powiatowe Święto Czytelnika Dziecięcego

Utworzono dnia 31.05.2019

Trzydziestego maja 2019 roku ośmioro najlepszych czytelników polanowskiej biblioteki wraz z filiami wzięło udział w Powiatowym Święcie Czytelnika Dziecięcego w koszalińskiej bibliotece. 

czytaj dalej na temat: Powiatowe Święto Czytelnika Dziecięcego

Tydzień Bibliotek w filii bibliotecznej w Żydowie

Utworzono dnia 21.05.2019

W ramach Tygodnia Bibliotek 2019 Filia biblioteczna w Żydowie  przygotowała V edycję konkursu pt. „Szkolny Mistrz Pięknego Czytania” dla kl. II – V. Uczestnicy czytali fragmenty przygotowanych przez siebie tekstów.

czytaj dalej na temat: Tydzień Bibliotek w filii bibliotecznej w Żydowie

Gazeta Wyborcza w Bibliotece – wydanie cyfrowe

Utworzono dnia 20.05.2019
Uprzejmie informujemy, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie wraz z filiami uzyskała dostęp do darmowej cyfrowej prenumeraty Gazety Wyborczej Premium w ramach projektu organizowanego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.
W kwietniu polanowska biblioteka przystąpiła do projektu bezpłatnej, cyfrowej prenumeraty gazety wyborczej premium na 2019 rok. Sponsorem projektu jest firma PITax.pl - Łatwe Podatki.
Bezpłatny dostęp do cyfrowego wydania "Gazety Wyborczej" otrzymaliśmy do 1 marca 2020 roku
 
 
czytaj dalej na temat: Gazeta Wyborcza w Bibliotece – wydanie cyfrowe

Podróż Bajkową Ciuchcią

Utworzono dnia 15.05.2019

Kolejny dzień Tygodnia Bibliotek 2019 upłynął ph. „Podróż Bajkową Ciuchcią”. Tym razem bibliotekę odwiedziły dzieci  klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Polanowie, które wzięły udział w zajęciach literackich. Bibliotekarki: Kogut Felek, Pszczółka Maja i Wiewiórka Zuzia wraz z dziećmi odwiedzały  bajkowe przystanki. .

czytaj dalej na temat: Podróż Bajkową Ciuchcią

Licznik odwiedzin:

W tym miesiącu: 312

Wszystkich: 19908

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Pogoda

Zegar