Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków

Utworzono dnia 29.10.2019

W dniach 24 i 28 października w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy odbyło się wręczenie wyprawek czytelniczych w ramach projektu „Mała książka – Wielki człowiek”. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat)  i ich rodziców. Każde dziecko, które rodzice zapiszą do biblioteki lub już to zrobili, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę pt. Pierwsze czytanki, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika. Zapraszamy do biblioteki dzieci w wieku przedszkolnym po odbiór  swoich wyprawek.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą z Warszawy

Utworzono dnia 16.10.2019

16 października w polanowskiej bibliotece gościła popularna autorka książek dla dzieci, znana między innym z serii o Detektywie Kefirku czy Filipku - Małgorzata Strękowska-Zaremba. Pani Małgosia jest pisarką, dziennikarką, współautorką podręczników, laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Autorka spotkała się z uczniami klas drugich Szkoły Podstawowej w Polanowie. Przeczytała uczniom zabawne fragmenty książek o Detektywie Kefirku i o Filipku Zaskrońcu, który co chwilę pakuje się w różne tarapaty a nawet… rapowała zupełnie jak bohater jej książek. Na zakończenie spotkania dzieci zadawały autorce mnóstwo pytań. Dziękujemy pani Małgosi za ciekawe i przezabawne spotkanie.

Noc Bibliotek 2019

Utworzono dnia 08.10.2019

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i biblioteki. W tym roku miało miejsce piąte wydanie tej akcji, a przebiegało pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Czwartego października polanowska biblioteka zaprosiła grupę  Seniorów do wspólnego świętowania Nocy Bibliotek. Przyświecało jej hasło „Gorączka piątkowej nocy – lata 70” . Cała uroczystość odbyła się w klimacie lat 70 i PRL. 

czytaj dalej na temat: Noc Bibliotek 2019

„Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania” – konkurs powiatowy

Utworzono dnia 04.10.2019

W środę 2 października w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się XVIII edycja powiatowego konkursu czytelniczego „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”. Konkurs skierowany był do dzieci ze szkół podstawowych. W tym roku uczestnicy czytali „Małego Księcia” i inne utwory Antoine’a de Saint-Exupéry’ego w związku z przypadającą w tym roku 75 rocznicą śmierci pisarza Naszą bibliotekę reprezentowała uczennica klasy trzeciej Aleksandra Bruska z Pokrzywna, która za swój występ otrzymała nagrodę książkową Dziękujemy bardzo Oli za udział i  reprezentowanie naszej gminy. Życzymy dalszych sukcesów.

czytaj dalej na temat: „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania” – konkurs powiatowy

Wyjazd Seniorów do kina

Utworzono dnia 26.09.2019

25 września 2019 grupa seniorów – 46 osób z gminy Polanów uczestniczyła w wyjeździe do kina Kryterium. Uczestnicy obejrzeli najnowszy film Patryka Vegi pt. "Polityka", portretujący polskie środowisko polityczne. Wyjazd upłynął w bardzo wesołej i przyjaznej atmosferze z planami na kolejne wyjazdowe seanse.

„Ciotka Klotka w polanowskiej bibliotece”

Utworzono dnia 26.09.2019

25 września polanowską bibliotekę odwiedziła autorka książek dla dzieci Ewa Chotomska z Warszawy. Pani Ewa jest świetną pisarką i scenarzystką, znana przede wszystkim jako autorka literatury dziecięcej, a także tekstów piosenek dla dzieci (Mydło lubi zabawę, Moja fantazja). Współzałożycielka zespołu Fasolki, programów telewizyjnych skierowanych do dzieci: Tik-Tak, Domowe przedszkole, Budzik, Młynek. Jest również autorką wierszy i opowiadań: „Zając Poziomka”, „Kuchenny alfabet w zagadkach”, „Pamiętnik Felka Parerasa”, „Piosenki Ciotki Klotki”. 

czytaj dalej na temat: „Ciotka Klotka w polanowskiej bibliotece”

Warsztaty literackie dla Seniorów

Utworzono dnia 26.09.2019

24 września 2019, biblioteka polanowska zaprosiła Seniorów działających w Teatrze przy Stoliku „VERBUM” do udziału w literackich warsztatach teatralnych. Warsztaty odbyły się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, a przeprowadziła je wykfalifikowana aktorka z Teatru Współczesnego w Szczecinie, Pani Maria Dąbrowska.

czytaj dalej na temat: Warsztaty literackie dla Seniorów

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie

Utworzono dnia 09.09.2019

Szóstego września 2019 w polanowskiej bibliotece odbyła się ósma edycja polskiej akcji społecznej – Narodowe Czytanie. W tym roku para prezydencka zaproponowała do czytania zbiór zatytułowany Nowele polskie. Spośród ośmiu propozycji  wybraliśmy dwie : „Dym”  autorstwa   M. Konopnickiej i „Katarynkę” B. Prusa. 

czytaj dalej na temat: Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie

Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i odbierz Wyprawkę Czytelniczą w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”!

Utworzono dnia 06.09.2019

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) do Biblioteki  w Polanowie oraz Filii Bibliotecznych w Bukowie, Nacławiu i Żydowie po odbiór Wyprawki, w której dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

czytaj dalej na temat: Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i odbierz Wyprawkę Czytelniczą w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”!

Wizyta pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy „OAZA” w Krągu

Utworzono dnia 29.08.2019

27 sierpnia bibliotekę  polanowską  odwiedzili pensjonariusze  Środowiskowego Domu Samopomocy „OAZA” w Krągu. Uczestniczyli oni  w zajęciach czytelniczych pt. „Krecik i parasol”. W podziękowaniu wręczyli bibliotekarkom   własnoręcznie wykonany prezent.

czytaj dalej na temat: Wizyta pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy „OAZA” w Krągu

Licznik odwiedzin:

W tym miesiącu: 67

Wszystkich: 20923

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Pogoda

Zegar