Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Podsumowanie konkursu na najciekawszą ozdobę świąteczną

Utworzono dnia 21.12.2017

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie ogłosiła w okresie przedświątecznym konkurs dla Seniorów na najciekawszą  ozdobę bożonarodzeniową. Wykorzystując dowolne materiały i techniki uczestnicy konkursu wykonali między innymi : aniołki, choinki, stroiki, bałwanki, lampki świąteczne. 

czytaj dalej na temat: Podsumowanie konkursu na najciekawszą ozdobę świąteczną

Wizyta pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy „Oaza” z Krągu

Utworzono dnia 12.12.2017

11 grudnia 2017 polanowską bibliotekę odwiedziła grupa pensjonariuszy ze Środowiskowego Domu Samopomocy  „Oaza” w Krągu .Na początku spotkania  uczestnicy obejrzeli przygotowaną przez bibliotekarki inscenizację opowiadania pt. „Operacja Spacerek”. Następnie cała grupa chętnie wysłuchała bajki o przygodach Świętego  Mikołaja pt. „Mikołajowy strój”. Nie zabrakło również   wspólnego  oglądania  książek i rozmowy na temat Świąt Bożego Narodzenia. 

Finał projektu „Tomek i tajemnica zaginionego pomnika” w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej

Utworzono dnia 08.12.2017

W Mikołajkowy dzień 6 grudnia 2017 r. odbył się uroczysty finał projektu pt. „Tomek i tajemnica zaginionego pomnika” zorganizowanego przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną z okazji 105 rocznicy urodzin pisarza A. Szklarskiego. Z polanowskiej  biblioteki w projekcie uczestniczyło ośmioro dzieci: Kornelia Malepsza,  Mateusz Mentel, Mikołaj Skowroński, Przemek Guzowski, Tomek Kaszubowski, Wiktor Kaszubowski, Natalia Wąchała i Nikola Kramarenko. 

czytaj dalej na temat: Finał projektu „Tomek i tajemnica zaginionego pomnika” w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej

„Wyczarowane z nitki" - wystawa prac szydełkowych w bibliotece

Utworzono dnia 05.12.2017

Pragnąc ocalić od zapomnienia dawne techniki rękodzielnicze oraz aby pokazać szerszej publiczności twórcze działania naszych miejscowych miłośników rękodzieła   biblioteka polanowska zorganizowała  wystawę ph. „Wyczarowane z nitki „. Na wystawie znalazły się prace szydełkowe wykonane przez  panią Helenę Szymczyk z Polanowa.

czytaj dalej na temat: „Wyczarowane z nitki" - wystawa prac szydełkowych w bibliotece

Pluszowy Miś w bibliotece w Żydowie

Utworzono dnia 30.11.2017

Każdego roku 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci – pluszowy miś,  uwielbiana przez wszystkie maluchy postać, bohater wielu bajek i opowiadań, pocieszyciel a także pierwszy powiernik dziecięcych sekretów. 

czytaj dalej na temat: Pluszowy Miś w bibliotece w Żydowie

Spotkanie autorskie z Jakubem Skworz z Poznania

Utworzono dnia 24.11.2017

Spotkanie z autorem i zdobycie jego autografu to prawdziwa frajda dla każdego dziecka. W środę 22 listopada biblioteka polanowska zaprosiła na spotkanie autorskie uczniów klas czwartych  i piątych z młodym pisarzem książek dla dzieci i młodzieży Jakubem Skworz. Jego książki obok walorów rozrywkowych zawierają treści edukacyjne

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie z Jakubem Skworz z Poznania

Dzień Pluszowego Misia - przedszkolaki w bibliotece

Utworzono dnia 21.11.2017

Pluszowy Miś, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka 25 listopada obchodzi swoje święto. Z tej okazji 16 listopada  biblioteka zorganizowała zajęcia czytelnicze dla przedszkolaków. Wzięły w nich udział pięciolatki i sześciolatki

czytaj dalej na temat: Dzień Pluszowego Misia - przedszkolaki w bibliotece

Polanowscy Seniorzy w kinie

Utworzono dnia 16.11.2017

14 listopada 2017 pięćdziesięcioosobowa grupa Seniorów  z Gminy Polanów świętowała  Światowy Dzień Seniora biorąc  udział w wyjeździe zorganizowanym przez polanowską bibliotekę do Multikina na film pt. „Listy do M3”.

czytaj dalej na temat: Polanowscy Seniorzy w kinie

Aktywnie po zdrowie - dieta Seniora

Utworzono dnia 30.10.2017

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie kontynuując cykl spotkań  z ciekawymi osobami zaprosiła Seniorów na spotkanie pt. „Aktywnie po zdrowie – dieta Seniora”. Prelekcja odbyła się 26 października 2017 a przeprowadziła ją Małgorzata Kamińska – dietetyk  z Koszalina. Uczestnicy dowiedzieli się  co jeść aby cieszyć się zdrowiem na długi czas oraz czego senior powinien unikać w codziennym jadłospisie. 

czytaj dalej na temat: Aktywnie po zdrowie - dieta Seniora

„Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania” – Konkurs powiatowy

Utworzono dnia 05.10.2017
W środę 4 października w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się XVI edycja powiatowego konkursu czytelniczego „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”. Konkurs skierowany był do dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Tym razem czytano fragmenty powieści Joanny Chmielewskiej w związku z przypadającą w tym roku 85 rocznicą urodzin pisarki.
czytaj dalej na temat: „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania” – Konkurs powiatowy

Licznik odwiedzin:

W tym miesiącu: 250

Wszystkich: 12081

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Zegar