Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie

AKTUALNOŚCI, strona 5:

„Polska – Ojczyzna – Kraina, która się w sercu zaczyna”

Utworzono dnia 10.11.2018

W tym roku przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji biblioteka polanowska przygotowała dla Seniorów wieczór poezji i pieśni patriotycznej. Teatr przy Stoliku „VERBUM” pod kierownictwem Elżbiety Majcher przedstawił montaż słowno-muzyczny. 

czytaj dalej na temat: „Polska – Ojczyzna – Kraina, która się w sercu zaczyna”

„Mała książka – wielki człowiek” - pierwsze wyróżnienia

Utworzono dnia 05.11.2018

Pierwsze dyplomy w filii bibliotecznej w Nacławiu ..... wręczone :) 
Gratulujemy!
Każdy trzylatek może otrzymać taki....... piękny dyplom. 
Zapraszamy do biblioteki.
Więcej informacji o projekcie znajduje się na: www.wielki-czlowiek.pl

czytaj dalej na temat: „Mała książka – wielki człowiek” - pierwsze wyróżnienia

Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek” w realizacji

Utworzono dnia 19.10.2018

W polanowskiej bibliotece i jej filiach trwa akcja społeczna Instytutu Książki pt. „ Mała Książka – Wielki Człowiek „. Przypominamy, że każdy trzylatek (rocznik 2015), który przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą. Miło nam poinformować że już 24  dzieci odebrało swoje książki. Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie wszystkich Małych Czytelników i ich rodziców.

czytaj dalej na temat: Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek” w realizacji

Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek z Warszawy

Utworzono dnia 17.10.2018

Lubiana i ceniona autorka książek dla dzieci, tłumaczka i dziennikarka Justyna Bednarek odwiedziła 16 października polanowską bibliotekę. Zabrała uczniów klas pierwszych i trzecich szkoły podstawowej w pełną przygód podróż do świata literatury. 

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek z Warszawy

Jubileusz 10 – lecia Filii Bibliotecznej w Nacławiu

Utworzono dnia 12.10.2018

Dziesiątego października 2018 roku w piękne słoneczne popołudnie w Filii Bibliotecznej w Nacławiu odbyła się uroczystość jubileuszu dziesięciolecia istnienia biblioteki.  Placówka ta jest  filią Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Polanowie. Utworzona została w październiku 2008 roku. Krótką historię filii bibliotecznej przedstawiła dyrektor Bożena Wruszczak. 

czytaj dalej na temat: Jubileusz 10 – lecia Filii Bibliotecznej w Nacławiu

Premiera książek Jerzego Żelaznego

Utworzono dnia 01.10.2018

Premiera dwóch książek Jerzego Żelaznego, a mianowicie powieści Kichający słoń oraz zbioru opowiadań pod tytułem Trzynasta odbyła się 27 września w godzinach popołudniowych w sali Polanowskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Na imprezę licznie przybyli wielbiciele prozy polanowskiego pisarza, mieszkańcy miasta i gminy.  Przyjechali też czytelnicy z innych miast, między innymi z Koszalina i Sławna. Program imprezy składał się z występów zespołów artystycznych i czytania fragmentów utworów. Wystąpiły zespoły: śpiewaczy Olszyna z Żydowa oraz zespół rewelersów S5  z Polanowa. Fragment powieści Kichający słoń czytały panie: Daria Kowalik i Jolanta Skowrońska, natomiast opowiadanie pod tytułem Zostałeś tylko ty czytali: Piotr Drewla, Piotr Górniak, Dariusz Kalinowski, Grzegorz Lipski, Józef Wilk i Henryk Zabrocki.

czytaj dalej na temat: Premiera książek Jerzego Żelaznego

Ruszamy z projektem „Mała książka – wielki człowiek”

Utworzono dnia 20.09.2018

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie od 20 września rusza z pilotażowym projektem dla trzylatków w ramach ogólnopolskiej kampanii  „Mała książka – wielki człowiek”.

 Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

 

czytaj dalej na temat: Ruszamy z projektem „Mała książka – wielki człowiek”

„Przedwiośnie „ S. Żeromskiego –Narodowe Czytanie 2018

Utworzono dnia 13.09.2018

11 września 2018 w bibliotece polanowskiej odbyła się siódma odsłona polskiej akcji społecznej - Narodowe Czytanie. Podjęta w 2012 roku inicjatywa ma na celu propagowanie znajomości literatury narodowej. Po „Panu Tadeuszu”, „Zemście”, Sienkiewiczowskiej „Trylogii” i innych wielkich dziełach nadszedł czas na „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Polanowska biblioteka zaprosiła do czytania przedstawicieli władz samorządowych i Teatr przy Stoliku VERBUM .

czytaj dalej na temat: „Przedwiośnie „ S. Żeromskiego –Narodowe Czytanie 2018

Wystawa w bibliotece

Utworzono dnia 18.07.2018

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie zaprasza na wystawę ph. „Wielcy Polacy – Ojcowie Niepodległości” z okazji 100-lecia Niepodległości Polski. Wystawę można oglądać do końca listopada 2018 r. w czasie godzin pracy Biblioteki.

czytaj dalej na temat: Wystawa w bibliotece

Licznik odwiedzin:

W tym miesiącu: 325

Wszystkich: 15721

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny

Zegar