Strona główna

Aktualności, strona 1 z 32

Projekt „Moja biblioteka…

Utworzono: 19.06.2024

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie uczestniczyła  w projekcie  "Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej". Jest to projekt Komisji Europejskiej realizowany przez Fundację Civis Polonus.  W ramach projektu  w bibliotece utworzony został kącik biblioteczny z materiałami i publikacjami dotyczącymi Unii Europejskiej. Odbyły się spotkania dla mieszkańców Gminy Polanów z udziałem ekspertów unijnych, poświęcone aktualnym kwestiom europejskim takim jak: możliwości i korzyści jakie daje członkostwo w Unii Europejskiej, kwestie dotyczące wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Czytanie na polanie czyli miłe chwile z książką

Utworzono: 04.06.2024

Od 1 do 7 czerwca trwa Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w tym roku ph "Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!". Jest to dobry moment by przedstawić ostatnie działania promujące czytelnictwo w naszych placówkach, gdzie ostatnio połączono przyjemność czytania ze spędzaniem czasu wśród natury. Filie biblioteczne w Bukowie i Nacławiu  przygotowały i włączyły się w akcję "Czytanie na polanie".

Powiatowe Święto Czytelnika Dziecięcego

Utworzono: 31.05.2024

29 maja 2024 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej jak co roku odbyło się Powiatowe święto czytelnika dziecięcego, którego najważniejszym celem jest uhonorowanie najaktywniejszych młodych czytelników bibliotek powiatu koszalińskiego.

Dbaj o bezpieczeństwo w e-bankowości i sieci

Utworzono: 22.05.2024

Poznaj najważniejsze zasady bezpieczeństwa i nie daj się oszustom.
Pod takim hasłem przewodnim 22 maja 2024 roku  odbyło się spotkanie w Centrum Integracji Społecznej w Polanowie dzięki uprzejmości Banku Spółdzielczego w Sławnie.
Klub Senior+ w Polanowie, KGW "Smakosze" w Polanowie i ich przyjaciele poznali metody z których najczęściej korzystają oszuści: Cyberbezpieczeństwo to zapowiedź cyklu spotkań o tej tematyce.

Instutucje unijne i zaangażowanie obywatelskie. Wybory do Parlamentu Europejskiego

Utworzono: 16.05.2024

16 maja 2024 w Centrum Integracji Społecznej w Polanowie odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu realizowanego wspólnie z Komisja Europejska w Polsce. Na spotkaniu można było uzyskać wiele cennych informacji na temat Unii Europejskiej, głównie dot. wyborów do Parlamentu Europejskiego

Spotkanie DKK w dniu Bibliotekarza

Utworzono: 14.05.2024

Kolejne spotkanie DKK dla dorosłych odbyło się 8 maja w polanowskiej bibliotece. Rozmawialiśmy o książce Magdaleny Witkiewicz pt. „Cześć, co słychać ?”. Książka opowiada historię Zuzanny, prawie czterdziestoletniej żony, matki, kobiety mającej uporządkowane życie.

Finał Powiatowego Przeglądu Recytatorskiego dla Przedszkolaków „Marcinki”

Utworzono: 09.05.2024

8 maja w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbył się  finał Powiatowego przeglądu recytatorskiego dla przedszkolaków „Marcinki”. W tym roku dzieci recytowały wiersze Marcina Brykczyńskiego. Spośród 34 recytatorów Jury wyróżniło trzy osoby przyznając im trzy równoważne nagrody. Wśród laureatów znalazła się nasza reprezentantka Rea Ciuła z Oddziały Przedszkolne ZSP Polanów. 

Akcja Żonkile 2024 w Bibliotece

Utworzono: 23.04.2024

19 kwietnia w ramach akcji Żonkile 2024 w bibliotece odbyło się spotkanie dla wychowanków MOW w Polanowie. Obejrzeliśmy film pt. „Muranów"- dzielnica północna", a następnie wspólnie wykonaliśmy żonkile, które są symbolem zbiorowej pamięci o uczestnikach powstania w getcie warszawskim w czasie II Wojny Światowej.

Natomiast Filia biblioteczna w Nacławiu i Filialna Szkoła Podstawowa w Nacławiu po raz kolejny dołączyła do Akcji Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim organizując zajęcia dla uczniów klas 1-3 SP.

Dzień Dawcy Szpiku w Polanowie

Utworzono: 20.04.2024

20 kwietnia 2024 roku dzięki Waszej mobilizacji baza potencjalnych Dawców Fundacja DKMS się powiększyła.
Jesteśmy bardzo wdzięczni, że Dzień Dawcy - Rejestracja Potencjalnych Dawców Szpiku w Polanowie pomogli nam zorganizować:
Nadleśnictwo Polanów, Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu, KGW w Polanowie.
Po raz kolejny Biblioteka w Polanowie sprawiła, że Centrum Integracji Społecznej w Polanowie tętniło życiem.

Ekspert o osobistych szansach rozwoju dzięki UE w Polanowie

Utworzono: 22.04.2024

22 kwietnia 2024 odbyły się pierwsze z cyklu spotkania w ramach projektu realizowanego wspólnie z Komisja Europejska w Polsce 
pt.: "Osobiste szanse rozwojowe dzięki Unii Europejskiej"- skierowane dla młodzieży z klas 7-8.
W wykładach czynny udział wzięli uczniowie: Szkoły Podstawowej w Bukowie gm. Polanów oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Polanowie. 

ZAŁĄCZNIKI