Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Tydzień Bibliotek 2022 - teatrzyk pt. „Krecik i zielona gwiazda”

Utworzono dnia 12.05.2022

12 maja 2022 r. naszą bibliotekę odwiedziły grupy przedszkolne ze Szkoły Podstawowej w Polanowie.  Przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt. „Krecik i zielona gwiazda”  w wykonaniu  bibliotekarek, a następnie chętnie odpowiadały na zadawane pytania dotyczące przedstawionej bajki.  Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze.
Dziękujemy za przybycie i czekamy na kolejne wizyty.

czytaj dalej... na temat: Tydzień Bibliotek 2022 - teatrzyk pt. „Krecik i zielona gwiazda”

Zasłużony Pracownik Biblioteki

Utworzono dnia 09.05.2022

W dniu dzisiejszym nasza biblioteka wzięła udział w uroczystej inauguracji Tygodnia Bibliotek w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. 
Na spotkaniu uroczyście podziękowano Pani Bożenie Wruszczak, która od 1983 roku pełniła funkcję dyrektora biblioteki. Pani Bożenka wpisana została do "Księgi Zasłużonych Pracowników Bibliotek Publicznych Koszalina i Powiatu Koszalińskiego" jako 100 taki pracownik. 

czytaj dalej... na temat: Zasłużony Pracownik Biblioteki

Tydzień Bibliotek 2022 ph. „Biblioteka – świat w jednym miejscu”

Utworzono dnia 10.05.2022

10 maja 2022 r. w polanowskiej bibliotece odbył się turniej wiedzy ogólnej pt „Jeden z dziesięciu” zorganizowany dla uczniów klas III – IV Szkoły Podstawowej w Polanowie. Uczniowie odpowiadali na pytania z różnych dziedzin m.in. literatura, przyroda, matematyka.  Poziom turnieju był bardzo wysoki, uczestnicy odpowiadali niemalże bezbłędnie na zadawane pytania 

czytaj dalej... na temat: Tydzień Bibliotek 2022 ph. „Biblioteka – świat w jednym miejscu”

Tydzień Bibliotek 2022 - „Biblioteka – świat w jednym miejscu”

Utworzono dnia 09.05.2022

W tym roku już po XIX obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, którym rozpoczynamy Tydzień Bibliotek, tym razem pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. 

Wydarzenia Tygodnia Bibliotek w Polanowie i i filiach bibliotecznych w Bukowie Nacławiu i Żydowie

czytaj dalej... na temat: Tydzień Bibliotek 2022 - „Biblioteka – świat w jednym miejscu”

„Śmiech Chryzypa” w Bobolicach

Utworzono dnia 06.05.2022

Po prezentacji najnowszej powieści Jerzego Żelaznego w polanowskiej bibliotece.
W dniu 28 kwietnia br. na zaproszenie dyrektorki bobolickiej biblioteki, pani Moniki Żemojtel, pisarz mieszkający w Polanowie, pan ,Jerzy Żelazny, prezentował swą ostatnio wydaną powieść pod tytułem „Śmiech Chryzypa”. Fragmenty powieści czytały Jadwiga Galik ze Sławna oraz pani  Anna Sagan z Bobolic. 

czytaj dalej... na temat: „Śmiech Chryzypa” w Bobolicach

Gminny Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków „Brzechwowe rymy”

Utworzono dnia 22.04.2022

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Polanowie, 22 kwietnia odbył się Gminny Przegląd Recytatorski dla dzieci do lat sześciu. W tym roku dzieci recytowały wiersze Jana Brzechwy. Do przeglądu zgłosiło się 41 małych recytatorów z oddziałów przedszkolnych w Nacławiu, Bukowie i Polanowie. Jury wyłoniło  troje najlepszych recytatorów, którzy będą reprezentować naszą gminę na przeglądzie powiatowym 11 maja w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

czytaj dalej... na temat: Gminny Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków „Brzechwowe rymy”

Wielkanoc tuż, tuż…wizyta ŚDS „OAZA” w Krągu

Utworzono dnia 12.04.2022

12 kwietnia 2022, bibliotekę polanowską odwiedzili pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy „OAZA” w Krągu. Spotkanie związane było z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi, a sami pensjonariusze przywieźli nam wiosenny i świąteczny nastrój. Aby go utrzymać bibliotekarki przeczytały gościom  opowiadanie  pt. „Pisanki” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Wspólnie omówiliśmy niektóre tradycje i zwyczaje świąteczne, a w drugiej części spotkania pensjonariusze wykonali piękne kartki świąteczne.

czytaj dalej... na temat: Wielkanoc tuż, tuż…wizyta ŚDS „OAZA” w Krągu

XIX Powiatowa Dziecięca Sesja Naukowa

Utworzono dnia 07.04.2022

06 kwietnia 2022 roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie wzięła udział w XIX Powiatowej Dziecięcej Sesji Naukowej pt. „Skarpetki, kuny i inne postaci Justyny Bednarek”. Pani Justyna jest autorką między innymi takich powieści dla dzieci jak: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Pięć sprytnych kun”, „Babcocha”. Sesja odbyła się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

czytaj dalej... na temat: XIX Powiatowa Dziecięca Sesja Naukowa

Konkurs recytatorski 2022

Utworzono dnia 31.03.2022

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie. zaprasza do Gminnego Przeglądu Recytatorskiego dla Przedszkolaków ph.„Brzechwowe rymy" 
Więcej informacji i dokumenty zgłoszeniowe dostępne w Bibliotece w Polanowie oraz  na filiach bibliotecznych w Bukowie, Nacławiu i Żydowie.

ZAPRASZAMY  
czytaj dalej... na temat: Konkurs recytatorski 2022

Prezentacja powieści Jerzego Żelaznego

Utworzono dnia 25.03.2022

24 marca w  Bibliotece Publicznej  Miasta Gminy w Polanowie odbyło się spotkanie Czytelników, na którym Jerzy Żelazny prezentował swoją najnowszą książkę  „Śmiech Chryzypa”. Jest to powieść, w której pisarz wykorzystując zdarzenie z życia filozofa starożytnej Grecji, Chryzypa, poddaje krytyce zjawiska życia społecznego w naszym  kraju. Jerzy Żelazny  omówił cechy charakterystyczne  powieści drogi i political fiction.

czytaj dalej... na temat: Prezentacja powieści Jerzego Żelaznego

Licznik odwiedzin:

W tym miesiącu: 17

Wszystkich: 25997

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Zegar