Strona główna

Aktualności, strona 2 z 32

Spotkanie Dziecięcego DDKK

Utworzono: 20.03.2024

19 marca odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki klasy 2b SP. Tym razem uczniowie omawiali bardzo humorystyczną książkę „Niesmacznik" autorstwa E. Poklewskiej-Koziełło i N. Usenko. Wprowadzeniem do zajęć było odczytanie fragmentów wierszy: o galarecie z nóżek, a także piosenki o przedszkolakach przyklejonych do kubeczka z kisielem.

Finisaż wystawy „Pejzaże polanowskie"

Utworzono: 16.03.2024

Trwająca od grudnia 2023 do marca 2024 wystawa malarstwa Wandy Zabrockiej cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.  Ekspozycja  przedstawiała obrazy,  których tematem były pejzaże, natura, a także kompozycje abstrakcyjne.

Jubileuszowa publikacja na 100-lecie parafii

Utworzono: 07.03.2024

6 marca 2024 odbyła się promocja książki pt. „Szkice z dziejów Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Polanowie 1923-2023”autorstwa Artura Dropko, Zenona Dropko oraz ks. Jacka Maszkowskiego. Książka powstała w ramach obchodów 100-lecia istnienia polanowskiej parafii. Autorzy z wielką pasją opowiedzieli zebranym gościom o kulisach powstania publikacji oraz o jej treści. Materiały do napisania zbierane były  głównie w wyniku kwerend przeprowadzonych w archiwach kościelnych, państwowych, bibliotecznych oraz na podstawie prywatnych zbiorów parafian. W efekcie została przygotowana książka licząca 179 stron w której znajduje się mnóstwo zdjęć z życia parafii.

Dni Bezpiecznego Internetu w kampanii #DBI 2024

Utworzono: 22.02.2024

7 lutego 2024 roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie zapoczątkowała cykl spotkań, dla dzieci i młodzieży w formie lekcji on-line realizowanych w ramach kampanii #DBI2024 

Z zaproszenia skorzystali uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Polanowie i wychowankowie Mow Polanów. Z lekcji i pogawędek skorzystali także przedszkolaki i Seniorzy. Podczas spotkań prelegenci NASK i Polskie Centrum Programu "Safer Internet" przedstawiali tematykę: prywatności w sieci i zagrożeń z tym związanych, cyfrowego śladu i aktywizmu  oraz form dezinformacji w internecie, jak również dostarczanej dopaminy w nowych technologiach. 

Co nowego w polszczyźnie ?

Utworzono: 12.02.2024

9 lutego 2024 gościliśmy w naszych progach językoznawczynię prof. zw. dr hab. Ewę Kołodziejek. Pani profesor przedstawiła wiele cennych spostrzeżeń dotyczących ewolucji żywego języka polskiego w ostatnich latach. Dowiedzieliśmy się między innymi jak stosować feminatywy i na czym polega marketyzacja języka. Zebrani słuchacze mogli zadawać pytania dotyczące prawidłowego wypowiadania się.

Styczniowe spotkanie DKK dla dorosłych w bibliotece w Żydowie

Utworzono: 25.01.2024

W poniedziałek, 22stycznia w Bibliotece w Żydowie odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem klubowicze dzielili się wrażeniami po przeczytaniu książki „Igrając z ogniem” Tess Gerritsen, która jest mistrzynią gatunku. Jej książki przyciągają uwagę i zaskakują rozwojem fabuły. Podobnie jest w przypadku „Igrając z ogniem”. Czytelnicy znajdą tu elementy thrillera, liczne tajemnice oraz historyczny motyw, sięgający korzeniami II Wojny Światowej. To lektura z dużą dawką dramatycznych zwrotów biegu zdarzeń i wyjątkowym zakończeniem. 

Ferie i Biblioteka - Zapraszamy

Utworzono: 11.01.2024

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie wraz z filiami w Bukowie, Nacławiu i Żydowie zaprasza do zapisów na wydarzenia podczas ferii zimowych.
Zobacz co mamy w ofercie i zapisz swoje dziecko w wieku 7-13 lat na jedno, kilka lub wszystkie wydarzenia. Szczegóły poniżej oraz pod numerami telefonów placówek:
Biblioteka Polanów - tel 943188500
Filia w Bukowie - tel. 943115067
Filia w Nacławiu - tel 943423784
Filia w Żydowie - tel. 943188876

ZAPRASZAMY !!!

Wernisaż malarstwa Wandy Zabrockiej

Utworzono: 15.12.2023

15 grudnia w Centrum Integracji Społecznej w Polanowie Wanda Zabrocka zaprezentowała swoją wystawę malarstwa pt. „Pejzaże polanowskie”. Pani Wanda od kilku lat uczestniczy  w warsztatach malarskich dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Koszalińskiej. Wernisaż był urozmaicony nie tylko sztuką wizualną ale także ciekawą oprawą muzyczną w wykonaniu utalentowanego muzyka Marcina Zabrockiego. Wybrzmiewające dźwięki dodawały wyjątkowego klimatu temu artystycznemu spotkaniu.

Wspaniałe przygody Świętego Mikołaja

Utworzono: 14.12.2023

13 grudnia mieliśmy niesamowitą przyjemność zanurzyć się  w świąteczną atmosferę podczas zajęć czytelniczych z pensjonariuszami Środowiskowego Domu Samopomocy „OAZA” w Krągu. Zaczęliśmy od magicznego świata opowieści o przygodach Świętego Mikołaja w opowiadaniu pt. „Uważaj Mikołaju” . Razem przenieśliśmy się w czasie i przestrzeni, odkrywając  tajemnicze i cudowne chwile związane z postacią Świętego Mikołaja. W drugiej części zajęć wzięliśmy udział w ekscytującej zabawie podczas której wspólnie szukaliśmy ukrytych prezentów w różnych miejscach biblioteki. 

Spotkanie DKK dla dorosłych w Polanowie

Utworzono: 07.12.2023

Podczas grudniowego spotkania DKK rozmawialiśmy o książce  „Chata” autorstwa Williama Paula Younga. Jest to poruszająca i dająca do myślenia powieść, która skłania czytelnika do zadumy nad swoim życiem. Książka wzbudziła wiele emocji i wywołała bardzo żywą dyskusję wśród naszych klubowiczów.

ZAŁĄCZNIKI