Strona główna

Aktualności, strona 2 z 29

Powakacyjne spotkanie DKK

Utworzono: 26.09.2023

Czternastego września  naszą bibliotekę odwiedzili  uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Szkole Podstawowej  w Polanowie. Klub powstał z inicjatywy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Polanowie i liczy dziesięcioro  dzieci z kl. II  SP. Opiekunem grupy jest P. Marzena Barańska
DKK to nie tylko czytanie ale również zajęcia twórcze - zobaczcie tutaj

Wycieczka do Swołowa

Utworzono: 27.09.2023

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów „Młodzi Duchem” w Polanowie , Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Polanowie zorganizowały wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. To obszar, na którym występuje tradycyjna zabudowa o konstrukcji ryglowej, z charakterystycznymi czarnymi smołowanymi belkami i bielonymi polami. Znajduje się tutaj około 70 budynków zbudowanych według tradycyjnej techniki. Pogoda i humor nam sprzyjały więc wycieczkę uznajemy za bardzo udaną.

Narodowe Czytanie 2023 w Polanowie

Utworzono: 22.09.2023

Za nami 12. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W ramach tego wydarzenia w przestrzeni publicznej odczytywane są obszerne fragmenty powieści najważniejszych polskich autorów. Tegoroczną lekturą była powieść „Nad Niemnem” zasłużonej polskiej pisarki, Elizy Orzeszkowej. W pięknej, wieczornej scenerii Rynku Miejskiego w Polanowie wybrzmiały fragmenty powieści „Nad Niemnem” w interpretacji przedstawicieli władzy, instytucji kultury, czytelników biblioteki, seniorów i młodzieży. 
Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział oraz pomoc w organizacji wydarzenia..

Niezwykły koncert Diugcello w Polanowie

Utworzono: 18.08.2023

Na Rynku Miejskim w Polanowie, 17 sierpnia odbył się przepiękny koncert wiolonczelowy. Zagrał dla nas młody utalentowany artysta z Łodzi Janek Diug. Wysłuchaliśmy hitów muzyki klasycznej, filmowej, rozrywkowej, a także rytmów latino. Bardzo miło spędziliśmy sierpniowe popołudnie wsłuchując się w dźwięki wiolonczeli. Dziękujemy Nadleśnictwu Polanów za sfinansowanie koncertu oraz Ośrodkowi Kultury i Sportu w Polanowie za pomoc w organizacji wydarzenia. Zapraszamy do posłuchania niektórych utworów z koncertu na kanale Youtube oraz Facebook Biblioteki

„Skąd się wzięli Polacy”- spotkanie autorskie z Tomaszem J. Kosińskim

Utworzono: 11.08.2023

9 sierpnia w budynku Centrum Integracji Społecznej w Polanowie odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem J. Kosińskim, autorem książek i artykułów o dawnej Słowiańszczyźnie, mieszkającym od wielu lat na Filipinach. Wysłuchaliśmy bardzo ciekawej prelekcji pt. „Skąd się wzięli Polacy”. Dziękujemy za udział w spotkaniu.

Wakacyjna muzyczna uczta w Centrum Integracji Społecznej w Polanowie

Utworzono: 07.07.2023

6 lipca 2023 r. na Rynku w Polanowie odbył się koncert młodej utalentowanej wiolonczelistki Emilii Maciejewskiej, uczennicy szkoły muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Laureatki wielu konkursów ogólnopolskich oraz wyróżnień na konkursach międzynarodowych.

„Czytelnik Roku 2022 w filii w Żydowie”

Utworzono: 31.05.2023

29 maja 2023 roku w filii bibliotecznej w Żydowie odbyło się spotkanie, na którym nagrodzeni zostali najaktywniejsi czytelnicy w kategorii - dorośli. Tytuł lidera czytelnictwa 2022 zdobyła Pani Krystyna Dudek
Pozostali nagrodzeni czytelnicy: 
Maria Buda-Korotka, Kazimiera Papajewska, Anna Hendel, Władysław Łysko, Krystyna Gorzela, Alina Kleina,  Zyta Grabias, Halina Łysko, Irena Leś, Magdalena Łopata

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym czytelnikom
a pozostałych zachęcamy do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki

Wędrujące książki

Utworzono: 16.06.2023

Bookcrossing powstał by uwalniać książki, a tym samym dawać innym radość czytania. Uwalnianie książek (krążenie książek) – to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom, polegająca na pozostawianiu ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych.  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie włączyła się do akcji  wraz z Filiami w Bukowie, Nacławiu i Żydowie oraz świetlicami wiejskimi. 13 czerwca 2023 każdy kto posiadał przeczytane książki mógł je przynieść, wymienić, zostawić w wyznaczonych punktach.  

Powiatowe Święto Czytelnika Dziecięcego 2023

Utworzono: 09.06.2023

7 czerwca 2023 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej jak co roku odbyło się Powiatowe święto czytelnika dziecięcego, którego najważniejszym celem jest uhonorowanie najaktywniejszych młodych czytelników bibliotek powiatu koszalińskiego. Gminę Polanów reprezentowało ośmioro dzieci: Adam Macutkiewicz, Bianka Pencarska  – Filia Bukowo;  Damian Czubajewski, Konstancja Dyk ,Victoria Dańczak – Filia Nacław; Alicja Lendzion, Aleksandra Żuchowska – Biblioteka Polanów;  Jakub Puton, – Filia Żydowo. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy, a oprócz tego zgromadzona publiczność obejrzała „wybuchowy” pokaz Pomysłowej Fabryki. 

„Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki”- zakończenie projektu

Utworzono: 30.05.2023

26 maja 2023 w bibliotece odbyło się podsumowanie  Programu Społecznik  2022-2024 zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego jako realizacja inicjatywy oddolnej pt. „Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki” – Cyceron Stowarzyszenie Kierunek  Polanów wraz z Biblioteka Polanów i Nadleśnictwo Polanów. Rozstrzygnięty został konkurs na najaktywniejszego czytelnika  w trakcie trwania projektu. 

ZAŁĄCZNIKI