Strona główna

Aktualności, strona 26 z 29

Tydzień Bibliotek 2017 w Żydowie

Utworzono: 23.05.2017

W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2017 przebiegał pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”. Filia biblioteczna w Żydowie przygotowała szereg atrakcji: zorganizowała konkurs pt. "Szkolny Mistrz Pięknego Czytania" dla kl. II - VI, którego celem było krzewienie kultury słowa, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych  i promowanie mody na czytanie. 

XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 08-15 maja

Utworzono: 16.05.2017

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie już po raz czternasty brała udział  w organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek. Tegoroczne hasło „Biblioteka. Oczywiście!” było okazją do zorganizowania spotkań podkreślających znaczenie książki i czytelnictwa.

Zakończenie warsztatów komputerowych dla Seniorów

Utworzono: 16.05.2017

11 maja w ramach Tygodnia Bibliotek odbyło się uroczyste zakończenie warsztatów komputerowych dla Seniorów. Kurs ukończyło 45 osób, które uczęszczały na zajęcia raz w tygodniu. Kursanci podzieleni byli na trzy grupy: podstawowa, średniozaawnsowana, zaawansowana. Grupa podstawowa otrzymała certyfiakaty ukończenia warsztatów

Spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza

Utworzono: 10.05.2017

Z okazji Tygodnia Bibliotek i Dnia Bibliotekarza w dniu 9 maja 2017 pracownicy Biblioteki w Polanowie gościli Burmistrza Polanowa Grzegorza Lipskiego i jego zastępcę Piotra Górniaka.
Podczas miłego spotkania panowie Burmistrzowie złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom Biblioteki, a na ręce pani Dyrektor Bożeny Wruszczak przekazano list gratulacyjny i wiązankę kwiatów.

Tydzień Bibliotek rozpoczęty teatralnie

Utworzono: 10.05.2017

W poniedziałek 8 maja w polanowskiej bibliotece rozpoczął się Tydzień Bibliotek występem Teatru Duet pt. "Doktor Dzięcioł" dla dzieci ze szkoły podstawowej w Polanowie.

Gminny Przegląd Recytatorski dla przedszkolaków „Emilki”

Utworzono: 04.05.2017

Już po raz dwunasty w polanowskiej bibliotece odbył się Gminny Przegląd Recytatorski dla dzieci do lat sześciu. 28 kwietnia 2017 przedszkolaki recytowały wiersze Emilii Waśniowskiej. Przegląd ma na celu propagowanie wśród dzieci piękna języka polskiego i zainteresowanie czytaniem. Do udziału w przeglądzie przystąpiło 29 małych  recytatorów z oddziałów przedszkolnych z Nacławia, Bukowa, Żydowa  i Polanowa. Na widowni oprócz dzieci nie zabrakło również rodziców,  którzy wspierali swoje pociechy.

K.I. Gałczyński - poeta mi bliski

Utworzono: 04.05.2017

Dwudziestego trzeciego kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie włączyła się w obchody tego święta.  Dwudziestego szóstego  kwietnia 2017 Teatr przy Stoliku „Verbum” działający przy bibliotece  w składzie :  Krystyna Byrzykowska, Barbara Empacher, Grażyna Fajkowska, Piotr Drewla oraz Józef Wilk przedstawił groteskę pt. „Dobra zmiana w Biblii”.

Spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem

Utworzono: 18.04.2017

11 kwietnia 2017 r. w filii bibliotecznej w Bukowie miało miejsce spotkanie autorskie z pisarzem książeczek dla najmłodszych Przemysławem Wechterowiczem . Autor napisał ponad 40 książek dla najmłodszych  m.in. „Mrówka wychodzi za mąż”, „Proszę mnie przytulić” czy „Uśmiech Żabki”. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas 0-II  Szkoły Podstawowej w Bukowie .

XIV Powiatowa Dziecięca Sesja Naukowa

Utworzono: 06.04.2017

05 kwietnia 2017 roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie wzięła udział w XIV Powiatowej dziecięcej sesji naukowej ph„NiegrzeczniakiKacperiada i detektyw Pozytywka na tropie Grzegorza Kasdepkego”. Okazją była przypadająca w tym roku 45 rocznica urodzin autora najpoczytniejszych polskich książek dla dzieci. Sesja odbyła się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” - Seniorzy w kinie.

Utworzono: 17.03.2017

Biblioteka polanowska  zorganizowała 16 marca 2017 wyjazd dla Seniorów z gminy Polanów do Multikina na film  pt. „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. 

ZAŁĄCZNIKI