Strona główna

Aktualności, strona 32 z 32

"Wychowanie przez czytanie” – bajkowe spotkania w bibliotece w Żydowie

Utworzono: 19.10.2016

Biblioteka w Żydowie rozpoczęła cykl spotkań dla przedszkolaków  ph„Wychowanie przez czytanie”.  Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się we wrześniu, przedszkolaki wysłuchały bajki pt. "Tupcio Chrupcio - nie umiem przegrywać". Bajka ta uczy, że nie  zawsze można wygrywać oraz co zrobić w sytuacji kiedy nie jesteśmy w czymś najlepsi. 

Zajęcia czytelnicze pt.:" Doktor Dolittle i jego zwierzęta"

Utworzono: 19.10.2016

W filii bibliotecznej w Bukowie 18 października odbyły się zajęcia czytelniczo-plastyczne dla klas drugich, których tematem była książka H. Loftinga pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską

Utworzono: 13.10.2016

11 października 2016 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Polanowie odbyło się spotkanie autorskie z Anną Onichimowską z Warszawy, scenarzystką, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

Mistrzowie Pięknego Czytania - Konkurs Powiatowy

Utworzono: 11.10.2016

W środę 5 października w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się XV edycja konkursu czytelniczego „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”. Konkurs skierowany był do dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Tym razem czytano fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza w związku z 100 rocznicą śmierci pisarza.

Narodowe Czytanie 2016 - Quo vadis H. Sienkiewicza

Utworzono: 07.09.2016

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Akcja została zainicjowana w 2012 r. przez Prezydenta RP. Tegoroczna V edycja nawiązywała  do obchodzonego właśnie Roku Henryka Sienkiewicza w związku z 170 rocznicą urodzin i 100 rocznicą śmierci pisarza. Biblioteka polanowska włączając się do akcji zaprosiła do czytania władze samorządowe oraz teatr przy stoliku  „VERBUM” działający przy bibliotece pod kierownictwem Jerzego Żelaznego, a także pracownika biblioteki.  

Witamy!

Utworzono: 16.04.2016
Witamy na naszej nowej stronie internetowej.

ZAŁĄCZNIKI