Strona główna

Aktualności, strona 4 z 29

Bookcrossing 2023

Utworzono: 13.04.2023

Biblioteka w Polanowie w tym roku szykuje wielką gminną akcję bookcrossingową.  Warto zapisać tę datę 13 czerwca 2023 r. na Rynku w Polanowie w godz. 9.00 - 16.00 będziemy przyjmować zalegające książki z Państwa Biblioteczek
Szczegóły poniżej...

Zapraszamy na Benefis Jerzego Żelaznego

Utworzono: 04.04.2023

Zapraszamy na Benefis Jerzego Żelaznego 21 kwietnia 2023 roku o godz.17 do Dśrodka Kultury w Polanowie
Wydarzenie organizowane jest z okazji 

• 90 rocznicy urodzin autora
• 75 rocznicy inicjacji literackiej
• 65 rocznicy debiutu prasowego
• 40 rocznicy debiutu książkowego

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie przybycia celem rezerwacji pod nr. tel. ☎️ 94 31 88 229 do dnia 14.04. 2023r.

„Reginka szuka domu”

Utworzono: 30.03.2023

29 marca 2023 naszą bibliotekę odwiedzili pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy „OAZA” w Krągu, aby uczestniczyć w zajęciach czytelniczych. Nasi goście wysłuchali książki  pt. „Reginka szuka domu”. Jest  to opowieść o trzmielu, który musi pokonać wiele trudności nim odnajdzie miejsce, w którym założy gniazdo dla swojego przyszłego rodu.

"Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki..."

Utworzono: 28.03.2023

"Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu I biblioteki..." 
To kolejna wspólna inicjatywa Stowarzyszenia "Kierunek Polanów" z Biblioteką i Nadleśnictwem Polanów.  W ramach projektu czekają dla czytelników , którzy wypożyczą książki w najbliższym czasie nasiona łąki kwiatowej - starannie wybrane tak aby zakwitły w naszej Gminie piękne kwiaty. Dla osób, które totalnie zaczytają się w wiosennej lekturze i wypożyczą najwięcej książek dodatkowo piękne domki dla owadów.
Zapraszamy serdecznie czytelników małych i dużych   Projekt trwa do 25.05.2023 r.
 

Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno Pięknie Cię żegnamy, bo Wiosnę witamy

Utworzono: 23.03.2023

Biblioteka i Świetlica wiejska w Żydowie zorganizowały pożegnanie zimy. 20 marca wspólnie z dziećmi uczęszczającymi na świetlicę wykonano Marzannę, która została
spalona pierwszego dnia kalendarzowej wiosny. Podczas zajęć dzieci mogły wykazać się znajomością ptaków i kwiatów wiosennych rozwiązując krzyżówki.
Marzanna spalona, zima przegoniona a dzieci mogły upiec pierwsze wiosenne kiełbaski.

Spotkanie autorskie z Anetą Matyjaszek

Utworzono: 17.03.2023

Aneta Matyjaszek jest autorką książki pt. „Trzy góry do zdobycia. Jak odpocząć i odnaleźć drogę do siebie”. Książka jest  zaproszeniem do zdobycia gór trzech żywiołów - powietrza, ziemi i wody po to, by odnaleźć swój wewnętrzny ogień....

To się nie mieści w głowie

Utworzono: 15.03.2023

Uczniowie klas I SP w Polanowie wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarką książek dla dzieci i młodzieży panią Renatą Piątkowską. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej MiG w Polanowie 15 marca. Pisarce towarzyszyła profesjonalna lektorka Elżbieta Malwina Kożurno, która fenomenalnie odczytała fragmenty książek autorki. Wspaniała interpretacja pani Malwiny sprawiła, że dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały historyjek opisanych w książkach  Pani Renaty Piątkowskiej. Na zakończenie można było uzyskać dedykację wraz autografem pani Renaty w zakupionych przez siebie książkach. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze i mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Poetycki Polanów

Utworzono: 14.03.2023

Jedenastego marca w Polanowskim Ośrodku Kultury i Sportu zebrali się goście z różnych stron Polski i świata aby w kawiarnianej atmosferze wziąć udział w niezwykłej imprezie zatytułowanej Poetycki Polanów. Sala wypełniona była po brzegi. Wydarzenie powstało z inicjatywy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Polanowie oraz Burmistrza Polanowa Grzegorza Lipskiego. Znakomitą oprawę muzyczną zapewnił Jacek Świderski Trio czyli kwartet wykonując gitarową aranżację poezji śpiewanej do słów Grzegorza Szafoniego. Swój wyjątkowy koncert zagrał także wokalista, gitarzysta i główny autor tekstów zespołu poezji śpiewanej Cisza jak ta Michał Łangowski. Artysta zaprezentował utwory znane ze swojego repertuaru, a także wiele utworów do tekstów wspomnianego wcześniej Grzegorza Szafoniego. Dodać należy że wykonawcy przybyli na zaproszenie polanowskiego poety. Podczas wieczoru mogliśmy poznać laureatów konkursu recytatorskiego, wokalnego i plastycznego, które poprzedzały całe to wydarzenie.

Praktykuj w kulturze 2023

Utworzono: 02.03.2023

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie przystępiła do programu  "Praktykuj w kulturze", który  umożliwia studentom i absolwentom zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego. Obecnie trwa nabór uzupełniający do 13 marca 2023 r. osoby zainteresowane zapraszamy do aplikowania przez stronę 
https://pracujwkulturze.nck.pl/praktykuj-w-kulturze/
Regulamin programu dostępny poniżej w załaczniku i na stronie
https://www.nck.pl/.../pro.../praktykuj-w-kulturze/dokumenty

Zobacz również nagranie promujące Praktyka czyni mistrza! - Praktykuj w kulturze

Niesamowite ferie z Biblioteką nie tylko w bibliotece

Utworzono: 01.03.2023

„Fabryka zimowych pomysłów”, „Ferie z fantazją”, „Zwariowane Ferie” pod takimi hasłami w Polanowie, Bukowie, Nacławiu i Żydowie zorganizowane były Ferie Zimowe 2023 w placówkach bibliotecznych we współpracy z KGW i Świetlicami oraz innymi podmiotami. Ogólnie udział wzięło 72 młodych uczestników. Propozycja zajęć była bardzo różnorodna: zajęcia integracyjne, plastyczne, kulinarne, przyrodnicze, socjoterapeutyczne, muzealne, gry, zabawy i konkursy, zabawy taneczne, warsztaty chemiczne, wspólne seanse filmowe, nie mogło zabraknąć również zajęć promujących czytelnictwo jak chociażby „książka na receptę” czy konkurs czytelniczy.

ZAŁĄCZNIKI