Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Spotkanie autorskie dla młodzieży

Utworzono dnia 16.11.2021

Spotkania autorskie są jedną z form popularyzacji literatury, służą promocji książek i ich twórców. Dają możliwość poznania autorów, zachęcają do czytelnictwa,  a także do podjęcia własnych prób pisarskich. 15 listopada 2021 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Polanowie odbyło się spotkanie autorskie z Pauliną Hendel – autorką książek fantasy oraz science fiction, opartych na wierzeniach ludowych i słowiańskiej demonologii. 

czytaj dalej... na temat: Spotkanie autorskie dla młodzieży

Powiatowy Konkurs Mistrzowie Pięknego Czytania

Utworzono dnia 19.10.2021

Zuzanna Olejnik reprezentowała naszą bibliotekę  w  powiatowym konkursie Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania , który w tym roku odbył się  ph. „Czytamy przygody Kubusia Puchatka” . Konkurs organizowany jest przez  Koszalińską Bibliotekę Publiczną, a była to już  XX edycja . Poniżej zamieszczamy nagranie konkursowe w wykonaniu Zuzi.

Zobacz nagranie:

czytaj dalej... na temat: Powiatowy Konkurs Mistrzowie Pięknego Czytania

Dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Utworzono dnia 05.11.2021

Informujemy, że Biblioteka  Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie  otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na zakup nowości wydawniczych.

czytaj dalej... na temat: Dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Recenzja nowej książki Jerzego Żelaznego

Utworzono dnia 03.11.2021

Jerzy Żelazny, wydał nową książkę. To powieść  „Śmiech Chryzypa”.
​Autor nawiązuje do legendy o filozofie starożytnych Aten, Chryzypie. Oczywiście nie jest to opowieść o jednym z ważniejszych twórców szkoły filozoficznej znanej pod nazwą stoicyzm, lecz jej treść jest osnuta wokół spraw, które zdarzają się tu i teraz. Głównym bohaterem powieści jest pisarz Fryz Jerski, który otrzymał nagrodę za powieść o identycznym tytule, jak powieść Żelaznego. Jerski, jadąc po odbiór nagrody, doznaje wielu przygód, spotyka osoby znane mu z dawnych lat, poznaje nowe. Wraca też we wspomnieniach do czasów młodości, okresu studiów, pobytu w wojsku, początków kariery zawodowej. Ustawicznie spotyka go pech, bywa wyrzucany z pracy za rzekomą lub prawdziwą niesubordynację moralną i polityczną. Jest już starym człowiekiem, ta nagroda to jakby ukoronowanie jego pisarskiej egzystencji. Jednak okazuje się być złudna i znowu kończy się niepowodzeniem, klęską.

czytaj dalej... na temat: Recenzja nowej książki Jerzego Żelaznego

Uroczyste przejście na emeryturę

Utworzono dnia 29.10.2021

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że trzeba pożegnać się ze swoją pracą  zawodową. Taki  dzień nadszedł 28 października 2021r. gdy swoją pracę zakończyła Pani  Dyrektor Bożena Wruszczak  i pracownik Filii Bibliotecznych  Pani Barbara Kochańska-Krawiec.

Pani Bożena Wruszczak pełniła obowiązki Dyrektora w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Polanowie przez 38 lat. W tym czasie podjęła wiele inicjatyw, dzięki którym biblioteka dzisiaj doskonale funkcjonuje. To pod jej kierownictwem biblioteka rozwinęła się i osiągnęła dzisiejszy , ceniony poziom.  Trudno wymienić  cały dorobek zawodowy Pani Dyrektor, ale niewątpliwie znajduje się w nim wiele nagród i wyróżnień. 

czytaj dalej... na temat: Uroczyste przejście na emeryturę

Spotkanie autorskie dla dzieci

Utworzono dnia 28.10.2021

27 października 2021r. w polanowskiej bibliotece odbyło się  spotkanie autorskie   z   Joanną Jagiełło , w którym  uczestniczyły dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej w Polanowie. Pani Joanna jest autorką kilkunastu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Trzykrotną laureatką Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren oraz wielu innych nagród. 

czytaj dalej... na temat: Spotkanie autorskie dla dzieci

Podsumowanie konkursu plastycznego

Utworzono dnia 20.10.2021

Dziewiętnastego października został rozstrzygnięty gminny konkurs plastyczny dla dzieci organizowany w ramach Nocy Bibliotek 2021. Konkurs przebiegał pod hasłem „Mój niezapomniany bohater książkowy”.  Jury konkursu w składzie : Ewa Szewczyk, Krystyna Byrzykowska, Danuta Szafoni nagrodziło następujące osoby:

I miejsce:  Aleksandra Prądzyńska kl. III  Polanów , Julia Klepacz kl. I Nacław

II miejsce:  Jakub Puton kl. I Racław, Igor Walczak kl. I Bukowo

III miejsce:  Barbara Piątkowska kl. II Bukowo,  Agnieszka Kurasz kl. II Bukowo

czytaj dalej... na temat: Podsumowanie konkursu plastycznego

Noc Bibliotek 2021

Utworzono dnia 15.10.2021

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania. Jest to ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób ma zachęcać  do korzystania z zasobów bibliotek . Tegoroczna Noc Bibliotek przebiegała ph. „Czytanie Wzmacnia” i była to już siódma edycja .Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy włączając się do akcji zorganizowała 8 października wieczór filmowy dla  najmłodszych. 

czytaj dalej... na temat: Noc Bibliotek 2021

Zapisz się na bezpłatny kurs językowy

Utworzono dnia 08.09.2021

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie przyjmuje zapisy na bezpłatny kurs j. angielskiego i j. niemieckiego. Kurs trwa 120 godzin,  skierowany jest do osób powyżej 25 lat.  Szkolenie realizowane jest w ramach projektu pn. „Nowe kwalifikacje – nowe szanse”. Zapisy przyjmujemy w Bibliotece  do 20 października 2021r.   

Kontakt: tel. 94 3188500

Więcej informacji w Bibliotece

Z a p r a s z a m y

czytaj dalej... na temat: Zapisz się na bezpłatny kurs językowy

Narodowe Czytanie 2021

Utworzono dnia 07.09.2021

Za nami jubileuszowa, dziesiąta edycja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą  była  „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli  Zapolskiej. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie zaprosiła uczniów  Liceum w Polanowie do  wysłuchania fragmentów tej sztuki w wykonaniu Teatru przy Stoliku "VERBUM".  Bardzo dziękujemy za udział i zapraszamy za rok. 

czytaj dalej... na temat: Narodowe Czytanie 2021

Licznik odwiedzin:

W tym miesiącu: 17

Wszystkich: 25997

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Zegar