Strona główna

Aktualności, strona 6 z 22

SzydełkoweLove - wystawa rękodzieła

Utworzono: 01.05.2021


Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. „SzydełkoweLOVE” w ramach Programu Społecznik 2019-2021 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Polanowie. Wystawa dostępna jest  przez miesiąc licząc od 28 kwietnia. Ekspozycja prezentuje bogaty zbiór  szydełkowych serwet,  bieżników, ozdób świątecznych oraz innych prac  wykonanych przez Panie z Koła Szydełkowego działającego przy bibliotece i z Koła Gospodyń Wiejskich w Polanowie.

Konkurs recytatorski

Utworzono: 21.04.2021

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie. zaprasza do Gminnego Przeglądu Recytatorskiego dla Przedszkolaków „Wierszowanie z Agnieszką Frączek”           

REGULAMIN

Zapraszamy do udziału w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie koszalińskim”

Utworzono: 11.03.2021

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie zakwalifikowała się do projektu „Sieć na kulturę w podregionie koszalińskim ” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Projekt realizowany jest przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju. Celem projektu jest między innymi rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży oraz wyposażenie placówek Gminnych Samorządowych Instytucji Kultury w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.  

Patroni roku 2021

Utworzono: 01.02.2021

W tym roku przypada 100. rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Stanisława Lema oraz Tadeusza Różewicza.  Natomiast Cyprian Kamil Norwid w 2021 roku obchodziłby swoje 200 urodziny.

Nieodpłatna pomoc prawna nadal zdalnie

Utworzono: 26.01.2021

​W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi bezpłatnych porad prawnych informujemy że z początkiem roku 2021,  nieodpłatne poradnictwo obywatelskie na terenie powiatu koszalińskiego odbywać się będzie za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, tj....telefon, e-mail. 

W celu skorzystania z usług poradnictwa należy dokonać rejestracji telefonicznej pod nr tel​. +48790700695

Rok 2021 rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Utworzono: 22.01.2021

żródło zdjęcia: z www.lubimyczytac.pl

 

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Utworzono: 19.01.2021

Osiemnastego  stycznia dzieci na całym świecie obchodzą Dzień Kubusia Puchatka.

W tym dniu urodził się  Alan Alexander  Milne, autor książek pt. „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”.  Sympatyczny bohater  mimo upływu lat nadal należy do najpopularniejszych misiów.
Z tej okazji biblioteka  wraz z filiami  przygotowała dla Was Kubusiowe niespodzianki, które są dostępne na naszym facebooku.

 

Wyróżnienie dla polanowskiej biblioteki

Utworzono: 14.12.2020

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka została wyróżniona, jako jedna ze 100  w tegorocznej edycji  Nocy Bibliotek. Otrzymaliśmy dyplom  i nagrody książkowe za  zorganizowanie  w tym trudnym czasie ciekawego i wyjątkowego  wydarzenia.

 

Dotacja ministerialna na zakup nowości wydawniczych

Utworzono: 01.12.2020

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie w 2020 roku otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w kwocie 7 538 zł. ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Za powyższą kwotę zakupiono 317 nowych książek dla dzieci i dorosłych do Biblioteki w Polanowie i filii bibliotecznych w Bukowie , Nacławiu i Żydowie.

Darmowe E-booki – w polanowskiej Bibliotece !!!

Utworzono: 04.11.2020

W związku z utrzymującą się sytuacją epidemiologiczną oraz dodatkowymi obostrzeniami informujemy, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie od 1 listopada 2020 otrzymała większą pulę kodów dostępu do e-booków.
Dzięki temu nasi czytelnicy mogą bezpłatnie korzystać z książek elektronicznych firmy Legimi, która w swoich zbiorach posiada już ok. 60 000 tytułów z dziedziny literatury popularnej (bestsellery, nowości, kryminały, fantastyka i SF, powieści obyczajowe i romanse).
Polanowska Biblioteka dysponuje 18 kodami miesięcznie.