Strona główna

Aktualności, strona 7 z 22

Darmowy dostęp do naukowych zbiorów CWPN ACADEMICA w Bibliotece Polanów

Utworzono: 27.10.2020

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka przystąpiła do współpracy z Biblioteką Narodową w ramach cyfrowej wypożyczalni publikacji naukowych ACADEMICA. 
Od 20 października 2020 roku posiadamy  aktywny, darmowy  dostęp.

W czasach pandemii możliwość ta zastępuje  tradycyjną wypożyczalnię międzybiblioteczną. Użytkownicy biblioteki  mają możliwość dostępu do ponad 3 milionów publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.

Powiatowy Konkurs Mistrzowie Pięknego Czytania – rozstrzygnięty

Utworzono: 15.10.2020

Siódmego października został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”, którego organizatorem  była Koszalińska Biblioteka Publiczna. Bohaterem głośnego czytania w tym roku był  Arkady Fiedler.  
Ze względów epidemiologicznych konkurs odbył się w formie nagrania video. Naszą bibliotekę reprezentowali :  Milena Antoniak uczennica Zespołu Szkół Publicznych w Polanowie, Kacper Kuzenko, Julia Szygenda, Anna Wołos, Patrycja Wojnarowska ze Szkoły Podstawowej w Bukowie. Zapraszamy  do wysłuchania fragmentu książki pt. „Kanada pachnąca żywicą”  w wykonaniu Mileny Antoniak online zobacz nagranie tutaj.  

Podziękowanie

Utworzono: 13.10.2020

Dziękujemy Państwu Ewie i Andrzejowi Mróz z Domachowa za przekazanie do  Biblioteki w Polanowie pięknego, pluszowego misia. Miś będzie witał wszystkie dzieci odwiedzające polanowską bibliotekę i umilał zajęcia czytelnicze organizowane dla  dzieci.

 

Podziękowanie od Prezydenta

Utworzono: 05.10.2020

Biblioteka w Polanowie otrzymała  w podziękowaniu za udział w Narodowym Czytaniu  od Prezydenta Rzeczypospolitej pamiątkowe wydanie „Balladyny”.

Noc Bibliotek – ogólnopolska akcja

Utworzono: 09.10.2020

Hasłem tegorocznej edycji jest: "Klimat na czytanie". W naszej bibliotece ze względu na pandemię odbywa się ona  w przestrzeni wirtualnej. Głównym założeniem tegorocznej akcji jest pokazanie biblioteki jako miejsca przyjaznego dla środowiska. Biblioteka polanowska przygotowała dla Was filmik pt. "Babcia Irenka i babcia Krysia czytają dzieciom - Fenek  segreguje śmieci". W ramach wydarzenia  zachęcamy również dzieci do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym  online „Ekotest”.Zapraszamy także  do obejrzenia w bibliotece w Polanowie   wystawy  prac plastycznych „Zabawki  z recyklingu” , którą przygotowali  uczniowie ze Szkoły Filialnej w Nacławiu. Kolejną niespodzianką jest udostępniony dla pierwszych 100 osób film pt. „ Jakub, Mimmi i gadające psy”, który można obejrzeć tylko do 12 października. Link do filmu kliknij czytaj więcej

 

Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka. Kampania „Mała Książka - Wielki Człowiek” w bibliotece

Utworzono: 22.09.2020

Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem udać się do pobliskiej biblioteki w Polanowie, Bukowie, Nacławiu i Żydowie.

Nagrody za udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym odebrane

Utworzono: 11.09.2020

W tegorocznym Powiatowym Konkursie Plastycznym ph. „Ilustrujemy Baśnie Braci Grimm” organizowanym przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną nagrodzonych  zostało  siedmioro dzieci z Gminy Polanów. Nagrody książkowe i dyplomy zostały wręczone w Bibliotece Polanów i Filiach Bibliotecznych w Nacławiu, Bukowie i Żydowie.

Narodowe Czytanie 2020

Utworzono: 05.09.2020

Podczas tegorocznej edycji Narodowego Czytania w całej Polsce czytamy  „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Jet to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Po raz kolejny nasza biblioteka zgłosiła swój udział w tej akcji, której głównym celem jest propagowanie literatury narodowej. Ze względu na pandemię wydarzenie odbywa się on-line.

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu.

Wirtualna wystawa pokonkursowa - "Ilustrujemy Baśnie braci Grimm"

Utworzono: 05.08.2020

Zapraszamy do obejrzenia wirtualnej wystawy prac nagrodzonych w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Ilustrujemy Baśnie braci Grimm” zorganizowanym przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną. Na konkurs wpłynęło 232 prace z całego powiatu. Sama wystawa zawiera 65 prac wyróżnionych i ułożonych według kategorii wiekowych autorów. Natomiast z Gminy Polanów wyróżniono 7 prac autorstwa: Karoliny KaźmierczakMai PolakMartyny TołłoczkoMateusza SzczypekMateusza Martyka  z SP Nacław, Sandry Londal  z SP Polanów i Sandry Bruskiej z SP Żydowo.
Nagrody naszym zwycięzcom wręczymy we wrześniu 
DZIECIOM GRATULUJEMY i ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WYSTAWY CAŁOŚCI tutaj.

Ebooki na wakacje

Utworzono: 01.07.2020

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie już od lat udostępnia dostęp do Cyfrowej Biblioteki Narodowej POLONA oraz bezpłatne choć limitowane kody Legimi, a, miłośników biografii zapraszamy do Internetowego Polskiego Słownika Biografii. Wszystkie te adresy do książki cyfrowej znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce Linki. 

Zachęcamymy wraz z Biblioteką Narodową  do lektury i pobierania e-booków w formatach MOBI lub EPUB z POLONY. E-booki można pobrać z biblioteki cyfrowej POLONA bez konieczności logowania.