O lesie przy kawie – wyjątkowe spotkanie z kajakarzem w Polanowie!

Utworzono dnia 05.12.2025

3 grudnia 2025  w Centrum Integracji Społecznej w Polanowie odbyły się kolejne spotkania z cyklu „O lesie przy kawie”, organizowane wspólnie przez Nadleśnictwo Polanów oraz Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Polanowie.
Tym razem naszym gościem był Ireneusz Jażdżewski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Niedźwiady – pasjonat sportów wodnych, kajakarstwa oraz lokalnej historii.
 Podczas prelekcji „BAŁTYK POD KILEM” uczestnicy mieli okazję przenieść się w świat niezwykłej wyprawy kajakowej, pełnej wyzwań, przygód i niepowtarzalnych widoków polskiego wybrzeża. Pan Ireneusz opowiadał o swojej pasji, o sile natury i o tym, jak wiele można odkryć, łącząc zamiłowanie do historii z aktywnym spędzaniem czasu.
Odbyły się dwa spotkania. W pierwszym  uczestniczyli mieszkańcy DPS w Cetuniu i Żydowie, podopieczni ŚDS „OAZA” w Krągu oraz uczniowie LO w Polanowie. Wieczorem odbyło się spotkanie dla pozostałych mieszkańców.
Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami spędzili ten inspirujący wieczór. 
Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!