Zapraszamy do udziału w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie koszalińskim”

Utworzono dnia 11.03.2021

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie zakwalifikowała się do projektu „Sieć na kulturę w podregionie koszalińskim ” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Projekt realizowany jest przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju. Celem projektu jest między innymi rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży oraz wyposażenie placówek Gminnych Samorządowych Instytucji Kultury w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.          

Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 13-16 lat . Spotkania odbywać się będą  w formie  on-line  od 25 marca  (15 spotkań po 1,5 godz.) w zespole 8-10 osobowym . Podczas zajęć  uczestnicy  poznają popularne platformy i interaktywne narzędzia wspomagające edukację  i przygotowujące do ciekawego życia z wykorzystaniem sieci Internet w XXI wieku. Zapoznają się  z metodami i dobrymi praktykami samoorganizacji grup mentoringowych do nieformalnego uczenia się i budowania swoich kanałów  w sieciach społecznościowych (vlogów, blogów). Dodatkowo rozszerzą wiedzę o zagadnienia z ekologii i bezpieczeństwa związanego ze sprzętem elektronicznym.

Zajęcia  będą miały zupełnie inną formułę niż obecnie prowadzona w szkołach. Przede wszystkim mają rozwijać umiejętności posługiwania się nowoczesnymi narzędziami dostępnymi w sieci, a także pokazać możliwości jakie stwarza obecna wiedza i technika.                                                  

Zatem jeśli interesujesz się nowoczesną technologią oraz lubisz komputer i Internet,  zgłoś chęć udziału w projekcie do biblioteki lub filii bibliotecznej na terenie Gminy Polanów. Jednocześnie informujemy, że liczba uczestników jest ograniczona. 

Zapisy przyjmujemy do 23 marca 2021 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę projektu: https://www.siecnakulture.pl/  lub zadzwoń do biblioteki  943188500

 

Utworzono: 11.03.2021