Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie

Dla niepełnosprawnych

1. Budynek biblioteki dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych: podjazd dla wózków do budynku, winda, szerokie drzwi, przystosowane sanitariaty, przestrzeń między regałami dostosowana do wózków inwalidzkich.

 


2. "Książka na telefon”: dla czytelników, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą dotrzeć do biblioteki, raz w miesiącu na terenie Polanowa dostarczamy książki do domu na telefon.

3. "Książka mówiona” (dźwiękowa): dla osób niewidomych, słabowidzących i dyslektyków sprowadzamy książki na kasetach z biblioteki powiatowej.

4. Audiobooki: w swoich zbiorach posiadamy książki mówione (dźwiękowe) w formacie MP3, czytane przez lektora. Są one na bieżąco uzupełniane według potrzeb czytelnika naszego środowiska.  


 

5. Stanowisko komputerowe dla osoby niepełnosprawnej : biblioteka w Żydowie – filia, posiada 1 stanowisko komputerowe wyposażone jest w urządzenia przeznaczone dla osób niepełnosprawnych: urządzenie wskazujące sterowanie za pomocą ruchów głowy, w klawiaturę komputerową z nakładką zapobiegającą wciśnięciu kilku klawiszy jednocześnie, w klawiaturę bezprzewodową z budowanym manipulatorem kulowym, klawiaturę dotykową, podpórkę pod ramię i powiększony Track Bali oraz oprogramowanie pozwalające projektować klawisze na ekranie komputera. 


 

  Urządzenia do Państwa dyspozycji to:
1. Klawiatura komputerowa z nakładką zapobiegającą wciśnięcie kilku klawiszy jednocześnie
2. klawiatura bezprzewodowa z wbudowanym manipulatorem kulowym
3. urządzenie wskazujące sterowane za pomocą ruchów głowy
4. powiększony Track Bali
5. podpórka pod ramię


6.Edukacja cyfrowa: prowadzimy szkolenia dla osób niekorzystających dotąd z Internetu (wykluczonych cyfrowo).

 

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Pogoda

Zegar