Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Występ Teatru przy Stoliku VERBUM - adaptacja sztuki A. Fredry „Zemsta”

Utworzono dnia 10.05.2019

W dniach 8-15 maja po raz szesnasty obchodzimy  Ogólnopolski Tydzień  Bibliotek  pod hasłem „#biblioteka”. Z tej to okazji  polanowska biblioteka przygotowała szereg spotkań kulturalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 9 maja 2019 Teatr przy Stoliku VERBUM działający przy bibliotece, przedstawił dla Seniorów adaptację sztuki A. Fredry pt. „Zemsta”. 

czytaj dalej na temat: Występ Teatru przy Stoliku VERBUM - adaptacja sztuki A. Fredry „Zemsta”

Tydzień Bibliotek w filii bibliotecznej w Żydowie

Utworzono dnia 21.05.2019

W ramach Tygodnia Bibliotek 2019 Filia biblioteczna w Żydowie  przygotowała V edycję konkursu pt. „Szkolny Mistrz Pięknego Czytania” dla kl. II – V. Uczestnicy czytali fragmenty przygotowanych przez siebie tekstów.

czytaj dalej na temat: Tydzień Bibliotek w filii bibliotecznej w Żydowie

Podróż Bajkową Ciuchcią

Utworzono dnia 15.05.2019

Kolejny dzień Tygodnia Bibliotek 2019 upłynął ph. „Podróż Bajkową Ciuchcią”. Tym razem bibliotekę odwiedziły dzieci  klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Polanowie, które wzięły udział w zajęciach literackich. Bibliotekarki: Kogut Felek, Pszczółka Maja i Wiewiórka Zuzia wraz z dziećmi odwiedzały  bajkowe przystanki. .

czytaj dalej na temat: Podróż Bajkową Ciuchcią

Turniej wiedzy ogólnej „Jeden z dziewięciu”

Utworzono dnia 10.05.2019

W kolejnym dniu obchodów Tygodnia  Bibliotek 2019 w polanowskiej bibliotece  odbył się turniej wiedzy ogólnej zorganizowany dla uczniów  klas szóstych Szkoły Podstawowej w Polanowie  pod nazwą „Jeden z dziewięciu”. Uczniowie  odpowiadali między innymi na takie pytania jak: największy półwysep, nauka zajmująca się ptakami, jak piszemy wyraz gżegżółka, co oznacza stwierdzenie „na cito”, na jakie pytanie odpowiada biernik.

czytaj dalej na temat: Turniej wiedzy ogólnej „Jeden z dziewięciu”

Dzień Bibliotekarza

Utworzono dnia 09.05.2019

Gratulacje od władz samorządowych i Senatora RP.

czytaj dalej na temat: Dzień Bibliotekarza

Gminny Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków „Kalinki”

Utworzono dnia 06.05.2019

W tym roku po raz czternasty w bibliotece polanowskiej odbył się Gminny Przegląd Recytatorki dla dzieci do lat sześciu.  Szóstego maja  przedszkolaki recytowały  wiersze Kaliny Jerzykowskiej.  Do udziału w przeglądzie zgłosiło się 26 małych recytatorów z oddziałów przedszkolnych Nacławia, Bukowa oraz Żydowa. Jury wyłoniło troje najlepszych uczestników, którzy będą reprezentować naszą gminę na przeglądzie powiatowym 8 maja w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. 

czytaj dalej na temat: Gminny Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków „Kalinki”

Udział w projekcie "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"

Utworzono dnia 19.04.2019

Polanowska Biblioteka znalazła się na liście bibliotek zakwalifikowanych do kolejnej edycji projektu organizowanego przez Instytut Książki  „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Tym razem projekt skierowany jest do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Już jesienią na te dzieci będą czekać Wyprawki Czytelnicze.

czytaj dalej na temat: Udział w projekcie "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"

XVI Powiatowa Dziecięca Sesja Naukowa

Utworzono dnia 03.04.2019

02 kwietnia 2019 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie uczestniczyła w XVI Powiatowej Dziecięcej Sesji Naukowej pt. „ Wandalia Chotomistyczne, czyli o Wandzie Chotomskiej”. Okazją była   dziewięćdziesiąta rocznica urodzin autorki  książek  dla dzieci i młodzieży

czytaj dalej na temat: XVI Powiatowa Dziecięca Sesja Naukowa

„Poetycka bitwa o tort w Bibliotece”

Utworzono dnia 25.03.2019

Czwartkowe popołudnie 21 marca 2019 upłynęło Seniorom w bibliotece pod znakiem poezji. Pomysłodawcą spotkania był  Jerzy Żelazny, który wyrecytował siedemnaście wierszy z różnych epok literackich. 

czytaj dalej na temat: „Poetycka bitwa o tort w Bibliotece”

Pierwszy dzień wiosny w Bukowie

Utworzono dnia 25.03.2019

Pierwszego dnia wiosny, bibliotekę w Bukowie odwiedziła grupa przedszkolna i kl.I Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pod nazwą „WIOSNA W BIBLIOTECE”, które miały na celu zapoznanie dzieci z aktualną porą roku. Podczas zajęć przedszkolaki i pierwszaki wzięły udział w rozmowie na temat wiosny.

czytaj dalej na temat: Pierwszy dzień wiosny w Bukowie

Dzieci i młodzież na lekcjach sztuki zwiedzają wystawę

Utworzono dnia 06.03.2019

Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Publicznych w Polanowie zwiedziły wystawę malarstwa Wandy Zabrockiej w polanowskiej bibliotece

Licznik odwiedzin:

W tym miesiącu: 297

Wszystkich: 13658

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Zegar