Nowa odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece

Utworzono dnia 02.11.2023

Do tegorocznej edycji projektu zgłosiło się aż 6765 bibliotek publicznych z całej Polski, w tym oczywiście biblioteka w Polanowie wraz z filiami w Bukowie, Nacławiu i Żydowie. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi nas, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Zapisując dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą w prezencie! Znajdziecie w niej książkę Krasnal w Krzywej Czapce, broszurę Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego. Więcej o kampanii tutaj

Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.

Utworzono: 10.11.2023