Strona główna

Aktualności, strona 1 z 23

Finał Fundacji LOTTO nie bez naszego udziału

Utworzono: 06.12.2022

Z ogromną radością przyjęliśmy informację z Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej o otrzymaniu grantu w wysokości prawie 39 tyś. zł w ramach konkursu Sportowo Kulturalnie Lokalnie. Nasza biblioteka znalazła się w ścisłej czołówce zwycięskich projektów. Pokonaliśmy kilka tysięcy innych inicjatyw oraz 540 formalnie złożonych wniosków.

Relację z konferencji prasowej i oficjalnego wręczenia grantów zobaczyć można tutaj

Pełna lista zwycięskich projektów oraz dodatkowe informacje na stronie: www.fundacjalotto.pl/sportowo-kulturalnie-lokalnie/ oraz do pobrania tutaj 

 

Wypożyczalnie cyfrowe

Utworzono: 15.11.2021

Zapraszamy do korzystania z bogatej oferty zbiorów cyfrowych, gdzie znajdą Państwo wiele ciekawych pozycji zarówno współczesnych bestsellerów, jak też lektury szkolne i cenne dokumenty historyczne. LEGIMI POLONA ZBC - Zachodniopomorska...

Jesienne Biblioteczne Kalendarium, czyli Biblioteka pełna wydarzeń

Utworzono: 10.10.2022

Zapraszamy do odwiedzania i sprawdzania co jesienią słychać w Bibliotece kliknij czytaj więcej lub więcej informacji uzyskasz pod nr tel. 94 31 88 500.
Zapraszamy także na nasze strony:

 www.biblioteka.polanow.pl
Biblioteka Polanów | Polanów | Facebook

"Cyfrowe Supermoce"

Utworzono: 31.10.2022

W okresie od września do października Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie z otrzymanego grantu zrealizowała projekt "Cyfrowe Supermoce". Projekt skierowany był do osób dorosłych W ramach działania prowadzone były warsztaty, w których udział wzięło 66 osób.

 

Co to jest ta medycyna chińska oraz równowaga Yin i Yang

Utworzono: 13.10.2022

12 października 2022 roku w polanowskiej Bibliotece odbyło się ciekawe i wartościowe spotkanie w temacie medycyny naturalnej ph. "Powrót do ziół" - warsztaty jesienne. 
W trakcie spotkania uczestnicy mogli zapoznać się profilaktyką medycyny chińskiej i holistycznym podejściem życia w energii Qi.

Dziękujemy 

To się musiało powieść !!!

Utworzono: 17.10.2022

NOC BIBLIOTEK 2022 – to był niesamowicie magiczny czas pełen przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji.
W tym roku Noc Bibliotek odbywała się pod hasłem „To się musi powieść”. Postawiliśmy na powieści dziecięco-młodzieżowe, takie które wszyscy dobrze znamy. No i powiodło się i to jeszcze jak! Zobaczcie galerię zdjęć zrobionych przez uczestników terenowej gry miejskiej.oraz relację w Radio Koszalin

Powiatowy konkurs czytelniczy „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”

Utworzono: 07.10.2022

W środę 5 października w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się XXI edycja powiatowego konkursu czytelniczego „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych naszego powiatu.

Noc Bibliotek w Polanowie "To się musi powieść"

Utworzono: 30.09.2022

Noc Bibliotek w Polanowie 

Regulami i zgoda do pobrania poniżej

 

 

Wystrzałowa Politechnika

Utworzono: 29.09.2022

W dniu 29 września 2022r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie wraz z Nadleśnictwem Polanów zorganizowali wyjazd do Politechniki Koszalińskiej na XXI Zachodniopomorski Festiwal Nauki na spotkanie z nauką w zupełnie nowej odsłonie. Celem imprezy jest popularyzowanie nauki i pokazywanie jej w atrakcyjny i zrozumiały sposób. Festiwal skierowany jest do wszystkich grup wiekowych zainteresowanych nauką, sztuką i ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata

Mitologiczne śledztwo w Bibliotece

Utworzono: 28.09.2022

Przypominamy, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie wraz z filiami realizują  cykl lekcji muzealnych online dla dzieci młodzieży. Lekcje te są wspaniałym urozmaiceniem zajęć szkolnych. Tematyka zajęć dostosowana jest do poziomu i potrzeb grup szkolnych i stanowi doskonałą alternatywę tradycyjnego zwiedzania wilanowskiej rezydencji. Lekcje muzealne w ciekawy sposób przedstawiają czasy i życie Jana III Sobieskiego. Do tej pory uczniowie uczestniczyli w następujących zajęciach: „Wizyta u króla Jana”, „Nie taka słaba płeć”. Cykl zajęć realizowany będzie do końca grudnia.

Czy czytasz?

Utworzono: 23.09.2022

Wystartowała ogólnopolska kampania Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Od 19 września rozpoczęła się kolejna odsłona ogólnopolskiej kampanii społeczno-informacyjnej Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCz 2.0) na lata 2021 – 2025, która  ma na celu promocję czytelnictwa oraz bibliotek. Działania w Internecie potrwają do końca 2022 r.

Spoty reklamowe można zobaczyć na kanle YouTube

Narodowe Czytanie 2022 w Polanowie

Utworzono: 16.09.2022

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie. Tegoroczną lekturą były „Ballady i romanse” A. Mickiewicza w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji.
13 września 2022 r. na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Polanów Grzegorza Lipskiego i Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Polanowie w przepięknej, wieczornej i romantycznej scenerii „Jeziora Kaczego” odbyło się Narodowe Czytanie. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji kultury, duchowieństwa, służby zdrowia, szkół oraz mieszkańcy gminy Polanów.

Zapraszamy na Narodowe Czytanie w Polanowie

Utworzono: 06.09.2022

 BURMISTRZ POLANOWA GRZEGORZ LIPSKI oraz BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY  W POLANOWIE ZAPRASZAJĄ na  NARODOWE CZYTANIE  
13 września o godz.19:00 nad Basen Miejski, który stanie się niesamowitą scenerią  do spotkania z Adamem Mickiewiczem oraz jego Balladami i Romansami.

Cyfrowe Supermoce

Utworzono: 25.08.2022

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie przystąpiła do projektu "Cyfrowe Supermoce". W trakcie projektu prowadzone będą praktyczne warsztaty, gdzie uczestnicy bedą mogli nabyć nowe umiejętności cyfrowe. Grant dofinansowany jest ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Projektu "Kompetencje 3.0". Biblioteka na realizację projektu uzyskała dofinansowanie w kwocie 9.000 zł.

Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą podnieść swoje kompetencje cyfrowe

ZAŁĄCZNIKI