Strona główna

Aktualności, strona 1 z 27

Bookcrossing 2023

Utworzono: 13.04.2023

Biblioteka w Polanowie w tym roku szykuje wielką gminną akcję bookcrossingową.  Warto zapisać tę datę 13 czerwca 2023 r. na Rynku w Polanowie w godz. 9.00 - 16.00 będziemy przyjmować zalegające książki z Państwa Biblioteczek
Szczegóły poniżej...

Powiatowe Święto Czytelnika Dziecięcego 2023

Utworzono: 09.06.2023

7 czerwca 2023 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej jak co roku odbyło się Powiatowe święto czytelnika dziecięcego, którego najważniejszym celem jest uhonorowanie najaktywniejszych młodych czytelników bibliotek powiatu koszalińskiego. Gminę Polanów reprezentowało ośmioro dzieci: Adam Macutkiewicz, Bianka Pencarska  – Filia Bukowo;  Damian Czubajewski, Konstancja Dyk ,Victoria Dańczak – Filia Nacław; Alicja Lendzion, Aleksandra Żuchowska – Biblioteka Polanów;  Jakub Puton, – Filia Żydowo. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy, a oprócz tego zgromadzona publiczność obejrzała „wybuchowy” pokaz Pomysłowej Fabryki. 

„Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki”- zakończenie projektu

Utworzono: 30.05.2023

26 maja 2023 w bibliotece odbyło się podsumowanie  Programu Społecznik  2022-2024 zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego jako realizacja inicjatywy oddolnej pt. „Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki” – Cyceron Stowarzyszenie Kierunek  Polanów wraz z Biblioteka Polanów i Nadleśnictwo Polanów. Rozstrzygnięty został konkurs na najaktywniejszego czytelnika  w trakcie trwania projektu. 

„Nic nie może przecież wiecznie trwać…”

Utworzono: 30.05.2023

25 maja Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów „MŁODZI DUCHEM” wraz z biblioteką zorganizowało wyjazd do Teatru Nowego w Słupsku, by obejrzeć spektakl pt. „Nasz mały PRL”. Wspólnie z Izą i Witkiem bohaterami spektaklu, znaleźliśmy się w epoce PRL-u. Z wszechobecnego dobrobytu i gospodarki wolnorynkowej, wraz z bohaterami przenieśliśmy się  do ursynowskiego M3, wyjętego z lat 80 - z boazerią na ścianach, fiatem 126P , maszyną do pisania i krakersami na stole. Przypomnieliśmy sobie tamte czasy, kartki żywnościowe, girlandy z papieru toaletowego, mydełko Fa. 

Czy orzechy służą tylko do jedzenia…?

Utworzono: 20.05.2023

 W ramach Programu Społecznik  2022-2024 zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego jako realizacja inicjatywy oddolnej pt. „Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki” – Cyceron Stowarzyszenie Kierunek  Polanów wraz z Biblioteka Polanów i Nadleśnictwo Polanów.

Pamiętamy

Utworzono: 18.05.2023

17 maja 2023 w polanowskiej bibliotece  odbyło się spotkanie nawiązujące do 80 rocznicy  wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. W spotkaniu udział wzięła  młodzież z MOW w Polanowie, uczniowie z kółka historycznego działającego przy SP w Polanowie oraz Seniorzy.

Zajęcia ekologiczne w Żydowie

Utworzono: 11.05.2023

8 kwietnia biblioteka i świetlica w Żydowie przeprowadziły zajęcia ekologiczne pt. „Bomby kwiatowe”, bo "Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki" Cyceron. 
"Bomby kwiatowe" to ręcznie robione kulki składające się z nasion łąki kwietnej, gliny oraz kompostu. Zrobione "bomby kwiatowe" zostały rozrzucone na łące. Dzięki temu maki, chabry, kąkole, rumianki, wyka, łubin i inne urokliwe kwiaty łąkowe będą wabić pszczoły, trzmiele, motyle i inne cenne zapylacze. Łąka to prawdziwa ostoja bioróżnorodności. Siejąc kwiaty polne wspieramy dzikie zapylacze, odtwarzamy siedliska przyrody, zmniejszamy zanieczyszczenie powietrza. 

 

Inspirujące spotkanie autorskie i warsztaty z Jackiem Łapińskim

Utworzono: 25.04.2023

24 kwietnia 2023  gościliśmy w bibliotece pana Jacka Łapińskiego. Pan Jacek jest pisarzem, przedsiębiorcą, i pasjonatem psychologii pozytywnej. Odbyły się trzy spotkania autorskie dla odbiorców w różnym wieku. Klasy VI i VIII SP  oraz wychowankowie MOW w Polanowie uczestniczyli w warsztatach o czytaniu książek i rozwoju pasji pt. „Dlaczego warto czytać”?! Pasja zamiast nałogów”. Autor zachęcał do tego, aby każdego dnia stawać się coraz lepszą wersją samego siebie, rozwijać zainteresowania i pasje oraz dbać o zdrowie

Recytujemy wiersze Juliana Tuwima

Utworzono: 20.04.2023

18 kwietnia w naszej Bibliotece odbył się Gminny Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków  pt. „Julian Tuwim Wierszem”. Dzieci recytowały wiersze Juliana Tuwima. Do udziału w przeglądzie zgłosiły się dzieci z Bukowa, Nacławia i Polanowa. Spośród 37 recytujących Jury wyłoniło troje najlepszych uczestników, którzy będą reprezentować nasza gminę na przeglądzie powiatowym 10 maja w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. .

Kwietniowe spotkania przedszkolaków z Babcią Grunią

Utworzono: 18.04.2023

W kwietniu wszystkie grupy przedszkolne z Przedszkola Gminnego w Polanowie oraz grupy przedszkolne z oddziałów przy ZSP Polanów odwiedziły naszą bibliotekę aby wziąć udział w spotkaniu pt. „ Śpiewająca Biblioteka”. Było to spotkanie autorskie z pisarką książek dla dzieci Edytą Zarębską oraz Robertem Zarębskim muzykiem i animatorem. Podczas spotkania pani Edyta w przepięknej, baśniowej kreacji opowiadała o swoich przygodach z dzieciństwa, marzeniach o tym jak zaczęła pisać swoje pierwsze wierszyki. Celem spotkania było propagowanie czytania, promocja książek dla dzieci oraz okazja do zainteresowania biblioteką.

Dziecięca sesja naukowa oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Utworzono: 17.04.2023

Powiatowy Konkurs plastyczny pt. „Ilustrujemy utwory Doroty Gellner” został rozstrzygnięty. Podsumowanie wyników konkursu odbyło się w podczas  XX edycji powiatowej dziecięcej sesji naukowej pt. „Czarodziejski świat Doroty Gellner”  w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Ogólnie na konkurs wpłynęły 362 prace plastyczne wykonane różną techniką. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić 72 prace.

ZAŁĄCZNIKI