Co nowego w polszczyźnie ?

Utworzono dnia 12.02.2024

9 lutego 2024 gościliśmy w naszych progach językoznawczynię prof. zw. dr hab. Ewę Kołodziejek. Pani profesor przedstawiła wiele cennych spostrzeżeń dotyczących ewolucji żywego języka polskiego w ostatnich latach. Dowiedzieliśmy się między innymi jak stosować feminatywy i na czym polega marketyzacja języka. Zebrani słuchacze mogli zadawać pytania dotyczące prawidłowego wypowiadania się.
Ewa Kołodziejek jest profesorką nauk humanistycznych w Instytucie Językoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego. Przewodniczącą Zespołu Retoryki i Komunikacji Publicznej RJP, przewodniczącą szczecińskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego oraz wiceprzewodniczącą Rady Języka Polskiego. Pani profesor Ewa Kołodziejek jest także autorką wielu książek o poprawnej polszczyźnie. 
Osoby, które przybyły na wykład wzięły udział w losowaniu nagrody, a był nią poradnik językowy   pt. „ Walczymy z bykami” autorstwa pani profesor. Jest to książka, w której można znaleźć nie tylko odpowiedź na pytania dotyczące poprawności gramatycznej, frazeologicznej, składniowej, ortograficznej, ale i informacje odnoszące się do odmiany nazwisk, do grzeczności językowej, znaczenia słów, mody w języku czy tworzenia wyrazów. Dziękujemy pani profesor Ewie Kołodziejek za ciekawe i rozwijające spotkanie. Państwa zapraszamy do na stronę Pani profesor by śledzić zmiany w polszczyżnie https://www.ewakolodziejek.pl/home

 

Utworzono: 12.02.2024