Jubileuszowa publikacja na 100-lecie parafii

Utworzono dnia 07.03.2024

6 marca 2024 odbyła się promocja książki pt. „Szkice z dziejów Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Polanowie 1923-2023”autorstwa Artura Dropko, Zenona Dropko oraz ks. Jacka Maszkowskiego. Książka powstała w ramach obchodów 100-lecia istnienia polanowskiej parafii. Autorzy z wielką pasją opowiedzieli zebranym gościom o kulisach powstania publikacji oraz o jej treści. Materiały do napisania zbierane były  głównie w wyniku kwerend przeprowadzonych w archiwach kościelnych, państwowych, bibliotecznych oraz na podstawie prywatnych zbiorów parafian. W efekcie została przygotowana książka licząca 179 stron w której znajduje się mnóstwo zdjęć z życia parafii.

Serdeczne podziękowania złożono na ręce sponsorów dzięki którym udało się przygotować pamiątkową publikację. Podziękowania za swój wkład otrzymali również wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w pracę nad przygotowaniem książki. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania ponieważ w spotkaniu uczestniczyło 80 osób.
Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali bezpłatny egzemplarz pamiątkowej publikacji  z podpisami autorów.
Organizatorami spotkania byli: Stowarzyszenie Izba Pamięci Ziemi Polanowskiej, Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Polanowie oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie.   Zapraszamy również do relacji wideo na nasz kanał YouTube Biblioteka Polanów

Tekst: BPMiG w Polanowie
Zdjęcia: BPMiG w Polanowie, Aleksander Andrzejewski, Katarzyna Dzierżyńska
Wideo: Katarzyna Dzierżyńska

Utworzono: 12.03.2024