Ferie zimowe w bibliotece w Żydowie

Utworzono: 28.02.2017

Filia biblioteczna w Żydowie, jak co roku, zorganizowała zajęcia dla dzieci w ramach ferii zimowych. Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych pt. „Serduszkowy Walenty” i „Mój przyjaciel kot”, zajęciach komputerowych oraz korzystały z gier planszowych. Uczęszczające dzieci brały również udział w zajęciach zorganizowanych przez Sołtysa i Radę Sołecka tj. „Wspólny dzień ze strażakami”, zajęcia warsztatowe z fotografii oraz wyjazd do kina.

Ferie zimowe 2017 w Bukowie i Nacławiu

Utworzono: 28.02.2017

Filia Biblioteczna  w Bukowie i w Nacławiu to nie tylko miejsce, w którym  wypożycza się  książki - jest to też  miejsce, w którym można  przyjemnie spędzić wolny czas podczas ferii zimowych. Przekonały się o tym  dzieci, które w tym roku uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez bibliotekę.

„Tłusty Czwartek z akordeonem i piosenką„

Utworzono: 28.02.2017

Około 60 Seniorów spędziło Tłusty Czwartek 23 lutego 2017 w bibliotece polanowskiej. Na zaproszenie biblioteki przyjechał do Polanowa  Pan Henryk Barancewicz – akordeonista pasjonat z Koszalina. Seniorzy śpiewali przy dźwiękach akordeonu piosenki biesiadne i ludowe. Na spotkanie przybył również  wiceburmistrz Polanowa Piotr Górniak.

Konferencja bibliotekarzy

Utworzono: 13.02.2017

W środę 8 lutego bibliotekarze polanowscy uczestniczyli w powiatowej konferencji  podsumowującej wyniki czytelnictwa za rok 2016 bibliotek publicznych powiatu koszalińskiego. Konferencja odbyła się tym razem w Mielnie.

„SPOTKANIA Z LEKTURĄ” – zajęcia czytelnicze

Utworzono: 13.02.2017

W Filii bibliotecznej w Bukowie i Nacławiu w roku szkolnym 2016/2017 prowadzimy cykl zajęć czytelniczych „Spotkania  z lekturą” dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.

„Bolesław Leśmian – poeta niezwykły”

Utworzono: 26.01.2017

W tym roku przypada 140 rocznica urodzin i 80 rocznica śmierci Bolesława Leśmiana jednego z największych poetów w dziejach literatury polskiej. Z tej to okazji 25 stycznia 2017 Teatr przy Stoliku VERBUM działający przy polanowskiej bibliotece przygotował dla Seniorów montaż poetycki poświęcony temu poecie.

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem z Wadowic

Utworzono: 26.01.2017

W środę 25 stycznia biblioteka gościła Krzysztofa Petka, autora popularnych wśród młodzieży książek sensacyjno- przygodowych. Reportażystę, podróżnika, dziennikarza, organizatora wypraw i instruktora survivalu.  Autor opowiadał młodzieży w jaki sposób zbiera materiały do powieści i reportaży.

„Czerwony Kapturek” – przedstawienie kukiełkowe

Utworzono: 26.01.2017

W dniach 17 i 24 stycznia dzieci z Przedszkola w Polanowie gościły w polanowskiej bibliotece. Bibliotekarki przygotowały przedstawienie kukiełkowe pt. „Czerwony Kapturek”. Przedszkolaki z wielką uwagą śledziły losy babci i Kapturka, a na koniec rozwiązywały bajkowe zagadki. Puentą spotkania był morał: nigdy nie rozmawiaj z nieznajomą osobą

Seniorzy w Nowym Teatrze w Słupsku

Utworzono: 12.12.2016

W sobotę 10 grudnia 2016 r. biblioteka polanowska zorganizowała wyjazd do teatru. Czterdziestu Seniorów z Gminy Polanów wyjechało do Nowego Teatru w Słupsku, by uczestniczyć w spektaklu pt.  „Z rączki do rączki”. To przezabawna komedia opowiadająca o Eryku Swanie, który do perfekcji opanował sztukę wyłudzania świadczeń z biura opieki społecznej.

Wieczór poezji Grażyny Fajkowskiej

Utworzono: 05.12.2016

W środowe  popołudnie 30 listopada w polanowskiej bibliotece  odbyło się kolejne spotkanie dla Seniorów. Tym razem gościliśmy Grażynę Fajkowską, która amatorsko pisze wiersze.