Strona główna

Aktualności, strona 30 z 32

„Bolesław Leśmian – poeta niezwykły”

Utworzono: 26.01.2017

W tym roku przypada 140 rocznica urodzin i 80 rocznica śmierci Bolesława Leśmiana jednego z największych poetów w dziejach literatury polskiej. Z tej to okazji 25 stycznia 2017 Teatr przy Stoliku VERBUM działający przy polanowskiej bibliotece przygotował dla Seniorów montaż poetycki poświęcony temu poecie. 

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem z Wadowic

Utworzono: 26.01.2017

W środę 25 stycznia biblioteka gościła Krzysztofa Petka, autora popularnych wśród młodzieży książek sensacyjno- przygodowych. Reportażystę, podróżnika, dziennikarza, organizatora wypraw i instruktora survivalu.  Autor opowiadał młodzieży w jaki sposób zbiera materiały do powieści i reportaży. 

„Czerwony Kapturek” – przedstawienie kukiełkowe

Utworzono: 26.01.2017

W dniach 17 i 24 stycznia dzieci z Przedszkola w Polanowie gościły w polanowskiej bibliotece. Bibliotekarki przygotowały przedstawienie kukiełkowe pt. „Czerwony Kapturek”. Przedszkolaki z wielką uwagą śledziły losy babci i Kapturka, a na koniec rozwiązywały bajkowe zagadki. Puentą spotkania był morał: nigdy nie rozmawiaj z nieznajomą osobą

Seniorzy w Nowym Teatrze w Słupsku

Utworzono: 12.12.2016

W sobotę 10 grudnia 2016 r. biblioteka polanowska zorganizowała wyjazd do teatru. Czterdziestu Seniorów z Gminy Polanów wyjechało do Nowego Teatru w Słupsku, by uczestniczyć w spektaklu pt.  „Z rączki do rączki”. To przezabawna komedia opowiadająca o Eryku Swanie, który do perfekcji opanował sztukę wyłudzania świadczeń z biura opieki społecznej.

Wieczór poezji Grażyny Fajkowskiej

Utworzono: 05.12.2016

W środowe  popołudnie 30 listopada w polanowskiej bibliotece  odbyło się kolejne spotkanie dla Seniorów. Tym razem gościliśmy Grażynę Fajkowską, która amatorsko pisze wiersze. 

Ogłoszono wyniki VI edycji rankingu najlepiej prowadzonych bibliotek w kraju.

Utworzono: 01.12.2016

W 2016 roku po raz szósty Instytut Książki i „Rzeczpospolita” nagrodziły samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy. Docenieni zostają ci, dla których dobrze działająca biblioteka gminna jest najlepszym świadectwem dbałości samorządu o zapewnienie łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, wiedzy i nowych mediów.
Przygotowując ranking, rozesłano ponad 2300 ankiet do wszystkich gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz miast (z wykluczeniem miast na prawach powiatu). Oceniono 806 najlepszych bibliotek, które zgłosiły się do rankingu. Biblioteka polanowska zajęła 3 miejsce w powiecie koszalińskim, 5 miejsce w województwie zachodniopomorskim, 30 miejsce w ujęciu bibliotek miejsko-wiejskich w kraju i 79 w ujęciu wszystkich bibliotek wiejskich i miejsko-wiejskich w kraju.

Teatrzyk kukiełkowy - Baśniowy ambaras w bibliotece

Utworzono: 05.12.2016

W dniach 22 i 29 listopada bibliotekę odwiedziło sześć grup przedszkolnych z Przedszkola Gminnego w Polanowie. Bibliotekarki przygotowały dla dzieci przedstawienie kukiełkowe pt. „Baśniowy ambaras”(autor Dorota Dankowska).  

Pluszowy Miś w bibliotece w Nacławiu

Utworzono: 01.12.2016

Duże, małe, kolorowe, bure i puchate Pluszowe Misie opanowały filię biblioteczną w Nacławiu w związku z przypadającym w dniu 25 listopada Światowym Dniem  Pluszowego Misia. W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie, przyniesione przez dzieci. 

Misiowe Święto w Bukowie

Utworzono: 01.12.2016

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia 25 listopada Filia biblioteczna i szkoła podstawowa w Bukowie przygotowały  wiele atrakcji dla dzieci klas młodszych. W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie, przyniesione przez dzieci. Dzieciaki z ogromną radością prezentowały swoich ulubieńców

Pluszowy Miś w bibliotece w Żydowie

Utworzono: 30.11.2016

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, to nie tylko pluszowa przytulanka, to ,,ktoś" bardzo bliski, czuły i często niezastąpiony, towarzyszący dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Mimo coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!".

ZAŁĄCZNIKI