Jubileusz 10 – lecia Filii Bibliotecznej w Nacławiu

Utworzono: 12.10.2018

Dziesiątego października 2018 roku w piękne słoneczne popołudnie w Filii Bibliotecznej w Nacławiu odbyła się uroczystość jubileuszu dziesięciolecia istnienia biblioteki.  Placówka ta jest  filią Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Polanowie. Utworzona została w październiku 2008 roku. Krótką historię filii bibliotecznej przedstawiła dyrektor Bożena Wruszczak.

Premiera książek Jerzego Żelaznego

Utworzono: 01.10.2018

Premiera dwóch książek Jerzego Żelaznego, a mianowicie powieści Kichający słoń oraz zbioru opowiadań pod tytułem Trzynasta odbyła się 27 września w godzinach popołudniowych w sali Polanowskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Na imprezę licznie przybyli wielbiciele prozy polanowskiego pisarza, mieszkańcy miasta i gminy.  Przyjechali też czytelnicy z innych miast, między innymi z Koszalina i Sławna. Program imprezy składał się z występów zespołów artystycznych i czytania fragmentów utworów. Wystąpiły zespoły: śpiewaczy Olszyna z Żydowa oraz zespół rewelersów S5  z Polanowa. Fragment powieści Kichający słoń czytały panie: Daria Kowalik i Jolanta Skowrońska, natomiast opowiadanie pod tytułem Zostałeś tylko ty czytali: Piotr Drewla, Piotr Górniak, Dariusz Kalinowski, Grzegorz Lipski, Józef Wilk i Henryk Zabrocki.

Ruszamy z projektem „Mała książka – wielki człowiek”

Utworzono: 20.09.2018

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie od 20 września rusza z pilotażowym projektem dla trzylatków w ramach ogólnopolskiej kampanii  „Mała książka – wielki człowiek”.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

„Przedwiośnie „ S. Żeromskiego –Narodowe Czytanie 2018

Utworzono: 13.09.2018

11 września 2018 w bibliotece polanowskiej odbyła się siódma odsłona polskiej akcji społecznej - Narodowe Czytanie. Podjęta w 2012 roku inicjatywa ma na celu propagowanie znajomości literatury narodowej. Po „Panu Tadeuszu”, „Zemście”, Sienkiewiczowskiej „Trylogii” i innych wielkich dziełach nadszedł czas na „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Polanowska biblioteka zaprosiła do czytania przedstawicieli władz samorządowych i Teatr przy Stoliku VERBUM .

Wystawa w bibliotece

Utworzono: 18.07.2018

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie zaprasza na wystawę ph. „Wielcy Polacy – Ojcowie Niepodległości” z okazji 100-lecia Niepodległości Polski. Wystawę można oglądać do końca listopada 2018 r. w czasie godzin pracy Biblioteki.

Kolorowanki antystresowe dla dorosłych w bibliotece

Utworzono: 23.06.2018

Dwudziestego czerwca 2018 w polanowskiej bibliotece odbyło się spotkanie dla Seniorów z pasjonatką kolorowanek dla dorosłych Lubą Hołubowską z Żydowa. Pani Luba opowiedziała o swojej przygodzie z kolorowaniem i zachęciła  wszystkich do spróbowania tej nowej formy spędzania wolnego czasu.

Zakończenie warsztatów komputerowych w bibliotece w Żydowie

Utworzono: 19.06.2018

W piątek 15 czerwca 2018 r. w filii bibliotecznej w  Żydowie zakończyło się bezpłatne szkolenie komputerowe dla osób 50+, przygotowujące do zdobycia Ogólnoświatowego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych IC3.

Noc Bibliotek 2018

Utworzono: 11.06.2018

W piątkowy wieczór 8 czerwca o godz. 18 rozpoczęła się w polanowskiej bibliotece Noc Bibliotek 2018 ph. „RzeczpospoCzyta”. Wydarzenie to odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo i biblioteki jako otwarte i dostępne instytucje kultury z ciekawą propozycją, z których zasobów warto korzystać. Noc Bibliotek w Polanowie adresowana była do dzieci w wieku 8-13 lat. Przyświecało jej  hasło :  „Mam tę moc – w krainie magii i czarów”. Bibliotekarki przebrane za czarownice zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy.

Powiatowe Święto Czytelnika Dziecięcego

Utworzono: 04.06.2018

Trzydziestego maja 2018 r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się Powiatowe Święto Czytelnika Dziecięcego. Uroczystość ta organizowana jest co roku, aby uhonorować najaktywniejszych młodych czytelników bibliotek z terenu powiatu koszalińskiego

Kurs komputerowy w bibliotece w Żydowie.

Utworzono: 18.05.2018

Dnia 10 kwietnia 2018 r. w filii bibliotecznej w Żydowie rozpoczęło się bezpłatne szkolenie komputerowe dla osób 50+, przygotowujące do zdobycia  Ogólnoświatowego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych IC3.