Seans dla Seniora w kinie Zorza

Utworzono: 01.03.2018

W środę 28 lutego 2018 pięćdziesięcioosobowa  grupa seniorów z gminy Polanów  wzięła udział w wyjeździe do Kina Zorza w Sianowie. Obejrzeli oni nowy film  jednego z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych współczesnych polskich reżyserów Patryka Vegi,  pt. „Kobiety Mafii”.

Światowy Dzień Kota w bibliotece

Utworzono: 23.02.2018

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota.  W Polsce świętujemy go od 2006 roku i ma on podkreślić znaczenie tych zwierzaków w naszym życiu, a także uwrażliwić człowieka na często trudny los kotów. Włączając się w obchody tego święta biblioteka zaprosiła dzieci przedszkolne  do wspólnej zabawy o kotach.

Konkurs Plastyczny

Utworzono: 19.02.2018

Zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym ph. "Ilustrujemy książki Adama Bahdaja"

Regulamin Konkursu tutaj pobierz

„Moralność Pani Dulskiej” – występ teatralny

Utworzono: 06.02.2018

Teatr  przy Stoliku to oryginalna forma teatralna będąca  skrzyżowaniem  lektury książki ze słuchowiskiem radiowym. Taki teatr  składający się z Seniorów działa  przy polanowskiej bibliotece pod  kierownictwem  Elżbiety Majcher.  Na kolejnym spotkaniu z Seniorami 31 stycznia 2018 r. teatr ten przedstawił fragmenty sztuki  Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność Pani Dulskiej”.

Ferie 2018 w bibliotekach

Utworzono: 29.01.2018

Na czas ferii biblioteka polanowska wraz z filiami w Bukowie, Nacławiu i Żydowie przygotowały szereg atrakcji, które pozwoliły dzieciom twórczo i aktywnie spędzić czas wolny. Dzieci brały udział w różnych formach zajęć między innymi: literacko-edukacyjnych, czytelniczych, teatralnych, kulinarnych, plastycznych, grach planszowych oraz w zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem Internetu.

Ferie zimowe 2018 w Bukowie i Nacławiu

Utworzono: 29.01.2018

Wszystko co dobre szybko się kończy - a w szczególności ferie. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii zimowych  w  filiach w Bukowie i Nacławiu  nie brakowało. Dwa tygodnie zimowego odpoczynku od nauki upłynęły pod znakiem doskonałej zabawy.

Ferie zimowe 2018 w bibliotece w Żydowie

Utworzono: 26.01.2018

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci.  Jak co roku, filia biblioteczna w Żydowie.zorganizowała zajęcia, które rozpoczęły się 15 stycznia. Uczęszczające dzieci przekonały się że biblioteka to nie tylko miejsce , w którym  wypożycza się  książki - jest to też  miejsce, w którym można  przyjemnie spędzić wolny czas. Zorganizowano zajęcia plastyczne pt. „Laurka dla babci i dziadka” i  „Pejzaż zimowy”; zajęcia komputerowe – podczas których dzieci oprócz gier edukacyjnych miały za zadanie wyszukiwać informacje potrzebne do zajęć.

Trwają ferie w Bibliotece

Utworzono: 17.01.2018
Od 15 stycznia 2018 r. w Bibliotece w Polanowie trwają ferie zimowe ph "Bajkowo, śmiesznie i zimowo".  Każdego dnia coś ciekawego dzieje się w bibliotece.

Ferie 2018 w Bibliotece

Utworzono: 11.01.2018

W czasie ferii zimowych zapraszamy dzieci na zajęcia do placówek bibliotecznych:

Biblioteka w Polanowie,
Biblioteka w Bukowie,

Biblioteka w Nacławiu,,
Biblioteks w Żydowie.

ZAPRASZAMY !!!

Podsumowanie konkursu na najciekawszą ozdobę świąteczną

Utworzono: 21.12.2017

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie ogłosiła w okresie przedświątecznym konkurs dla Seniorów na najciekawszą  ozdobę bożonarodzeniową. Wykorzystując dowolne materiały i techniki uczestnicy konkursu wykonali między innymi : aniołki, choinki, stroiki, bałwanki, lampki świąteczne.