Tydzień Bibliotek w filii bibliotecznej w Żydowie

Utworzono: 14.05.2018

W ramach Tygodnia Bibliotek 2018, który przebiegał pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA” Filia w Żydowie  przygotowała IV edycję konkursu pt. „Szkolny Mistrz Pięknego Czytania” dla kl. III - VI, którego celem było krzewienie kultury słowa, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych  i promowanie mody na czytanie.

Zakończenie warsztatów komputerowych

Utworzono: 11.05.2018

W ramach Tygodnia Bibliotek 14 maja 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie warsztatów komputerowych dla Seniorów. Kurs ukończyło 47 osób, które uczęszczały na zajęcia raz
w tygodniu od września 2017 roku do końca kwietnia 2018 roku. Kursanci podzieleni byli na trzy grupy: podstawowa, średniozaawansowana oraz zaawansowana.

Występ teatralny dla młodzieży

Utworzono: 11.05.2018

W kolejnym dniu Tygodnia Bibliotek 11 maja, Seniorzy z Teatru przy Stoliku „Verbum” działającego przy bibliotece, wystawili dla młodzieży licealnej sztukę Gabrieli Zapolskiej pt. Moralność Pani Dulskiej”.

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke z Warszawy

Utworzono: 10.05.2018

Dziewiątego maja w bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke  słynnym  pisarzem   książek dla dzieci i młodzieży. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej w Polanowie. Spotkanie przebiegło w fantastycznej atmosferze, co można było zauważyć na uśmiechniętych twarzach dzieci.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Utworzono: 10.05.2018

W dniu Bibliotekarza i Bibliotek Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski złożył dla całego zespołu biblioteki najserdeczniejsze życzenia.
Na ręce pani Dyrektor Bożeny Wruszczak wręczył list gratulacyjny i piękne kwiaty.

Występ teatralny dla dzieci

Utworzono: 08.05.2018

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2018 ph. „(Do)Wolność Czytania” w poniedziałek 7 maja biblioteka polanowska zaprosiła klasy trzecie Szkoły Podstawowej w Polanowie na spektakl pt. „ O rycerzu, co księżniczkę ratował”. Bajkę przedstawił Teatr Duet z Krakowa.

Ze strażą bezpiecznie

Utworzono: 27.04.2018

~~Gdy dochodzi do zagrożenia życia w wyniku wypadku, urazu, czy nagłej utraty przytomności, udzielenie pierwszej pomocy jeszcze przed przybyciem pogotowia ratunkowego ma decydujący wpływ na uratowanie życia. Ze względu na tak ważną tematykę, biblioteka polanowska zaprosiła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w  Polanowie na spotkanie z Seniorami. Prezes OSP Zenon Dropko przedstawił rys historyczny oraz informacje na temat funkcjonowania straży w Polanowie.

Gminny Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków „Joanki”

Utworzono: 23.04.2018

W tym roku po raz trzynasty w bibliotece polanowskiej odbył się Gminny Przegląd Recytatorki dla dzieci do lat sześciu.  Dwudziestego kwietnia przedszkolaki recytowały  wiersze Joanny Kulmowej. Do udziału w przeglądzie zgłosiło się 23 małych recytatorów z oddziałów przedszkolnych Nacławia, Bukowa, Żydowa oraz Polanowa. Jury wyłoniło troje najlepszych uczestników, którzy będą reprezentować naszą gminę na przeglądzie powiatowym 9 maja w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

XV Powiatowa Dziecięca Sesja Naukowa

Utworzono: 13.04.2018

11 kwietnia 2018 roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie wzięła udział w XV Powiatowej Dziecięcej Sesji Naukowej pt. „Podróż w kapelusza za 100 tysięcy przez życie Adama Bahdaja”. Okazją była przypadająca w tym roku 100 rocznica urodzin autora książek przygodowych  dla dzieci i młodzieży. Sesja odbyła się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.
Podczas sesji podsumowano powiatowy konkurs plastyczny pt. „Ilustrujemy książki Adama Bahdaja”.  Prace wyeksponowane zostały w Galerii Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.
Wszystkie dzieci nagrodzone i wyróżnione w konkursie otrzymały nagrody książkowe i dyplomy.

„Irena Sedlerowa – Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata”

Utworzono: 23.03.2018

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie 23 marca 2018 gościła u siebie Cecylię Judek Sekretarz Naukową Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Okazją do spotkania była 10 rocznica śmierci Ireny Sendlerowej - ważnej działaczki społecznej, która została ustanowiona przez Sejm RP jednym z patronów roku 2018.