Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie

E-booki

Zapraszamy do korzystania z bogatej oferty zbiorów cyfrowych, gdzie znajdą Państwo wiele ciekawych pozycji zarówno współczesnych bestsellerów, jak też lektury szkolne i cenne dokumenty historyczne.

LEGIMI

POLONA

ZBC - Zachodniopomorska Biblioteka Cyfrowa „Pomerania”

iPSB - Internetowy Polski Słownik Biograficzny

Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl

Europeana

Wolne Lektury

Federacja Bibliotek Cyfrowych

Audioteka

e_podreczniki MEN

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie przystąpiła  wraz Koszalińską Biblioteką Publiczną  i pozostałymi 7 bibliotekami gminnymi powiatu koszalińskiego (Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Manowo, Mielno,  Sianów, Świeszyno)  do projektu „Powiatowa Czytelnia E-booków Legimi”. Oznacza to, że czytelnicy od 1 czerwca 2017 otrzymają darmowy dostęp do 60 tysięcy tytułów z dziedziny literatury popularnej (bestsellery, nowości, kryminały, fantastyka i SF, powieści obyczajowe i romanse). Oferta jest skierowana do tych, którzy pragną mieć dostęp do ulubionej literatury w każdym miejscu i w każdej chwili.

Jak to działa?

Legimi przekazuje bibliotece wybraną liczbę unikalnych kodów, które wydawane są czytelnikom na podstawie ważnych kart bibliotecznych. Liczba kodów dostępu to 1000 kodów miesięcznie, czyli jednocześnie 1000 czytelników może korzystać z danego tytułu.

Czytelnik zakłada bezpłatne konto na stronie Legimi i za pomocą otrzymanego w bibliotece kodu aktywuje dostęp do katalogu ebooków. Aktywacji konta można dokonać na stronie www.legimi.pl/kbp. Książki można czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku; jednocześnie na 2 różnych urządzeniach w następującej konfiguracji: tablet (Android lub iPad), tablet lub komputer (Windows 8 oraz nowsze wersje), smartfon (iPhone, Android lub Windows Phone), dedykowany e-czytnik (nie można czytać na Kindle). 

Zobacz również co poleca Książnica Pomorska tutaj

 

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Zegar