Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Przedświąteczne spotkanie z literaturą

Utworzono dnia 13.12.2019

 Dwunastego grudnia 2019  w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy  w Polanowie odbyło się przedświąteczne spotkanie z Seniorami.  Teatr przy Stoliku „VERBUM” w składzie Elżbieta Majcher, Barbara Empacher, Grażyna Fajkowska, Irena Pałac, Krystyna Byrzykowska, Zofia Mogielnicka, Grażyna Krawczyk i Józef Wilk,  przedstawili adaptację powieści  Charlesa  Dickens’a  pt. „Opowieść wigilijna”. 

czytaj dalej na temat: Przedświąteczne spotkanie z literaturą

Przedświąteczna wizyta przedszkolaków w bibliotece

Utworzono dnia 04.12.2019

Trzeciego grudnia bibliotekę odwiedziło pięć grup  dzieci z  Przedszkola Gminnego  w Polanowie. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia,   przedszkolaki wysłuchały opowiadania o  smutnej  choince,  która czekała na  swój łańcuch ozdobny. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci chętnie wypowiadały się na temat świąt oraz odgadywały bajkowe zagadki.

czytaj dalej na temat: Przedświąteczna wizyta przedszkolaków w bibliotece

Monodram Jadwigi Galik w bibliotece

Utworzono dnia 22.11.2019

W środę 20 listopada br. w czytelni Biblioteki Miasta i Gminy w Polanowie wystąpiła z monodramem pt. Sadowniki, świątki i powsinogi beskidzkie Jadwiga Galik ze Sławna. Monodram według ballad i wierszy Emila Zegadłowicza opracował Jerzy Żelazny. Wygłosił on też przed przedstawieniem krótką prelekcję o twórczości Emila Zegadłowicza i jego związkach z ludowym rzeźbiarzem Jędrzejem Wowro. Obydwaj twórcy zamieszkiwali w Gorzeniu, wsi położonej w pobliżu Wadowic w Beskidzie Małym.

czytaj dalej na temat: Monodram Jadwigi Galik w bibliotece

Seniorzy na warsztatach komputerowych

Utworzono dnia 13.11.2019

W polanowskiej bibliotece od 15 października rozpoczęły się zajęcia komputerowe dla Seniorów. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w czwartki. Dwie grupy w spokojnej i miłej atmosferze uczą się obsługi komputera i Internetu.

Cecylia Judek : „Niedyskrecje o życiu i twórczości Marii Dąbrowskiej”

Utworzono dnia 08.11.2019

7 listopada  2019  r. po raz kolejny  polanowską  bibliotekę odwiedziła Pani Cecylia  Judek z Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Zaprezentowała Seniorom  bardzo ciekawy  wykład poświęcony życiu i twórczości  Marii Dąbrowskiej. Pani Cecylia w niezwykle zajmujący  sposób przedstawiła  zebranym wiele nieznanych faktów  z  życia pisarki. Te nowinki, jak i wiele innych niedyskrecji wzbudziły duże zainteresowanie wśród  słuchaczy

czytaj dalej na temat: Cecylia Judek : „Niedyskrecje o życiu i twórczości Marii Dąbrowskiej”

Wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków

Utworzono dnia 29.10.2019

W dniach 24 i 28 października w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy odbyło się wręczenie wyprawek czytelniczych w ramach projektu „Mała książka – Wielki człowiek”. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat)  i ich rodziców. Każde dziecko, które rodzice zapiszą do biblioteki lub już to zrobili, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę pt. Pierwsze czytanki, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika. Zapraszamy do biblioteki dzieci w wieku przedszkolnym po odbiór  swoich wyprawek.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą z Warszawy

Utworzono dnia 16.10.2019

16 października w polanowskiej bibliotece gościła popularna autorka książek dla dzieci, znana między innym z serii o Detektywie Kefirku czy Filipku - Małgorzata Strękowska-Zaremba. Pani Małgosia jest pisarką, dziennikarką, współautorką podręczników, laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Autorka spotkała się z uczniami klas drugich Szkoły Podstawowej w Polanowie. Przeczytała uczniom zabawne fragmenty książek o Detektywie Kefirku i o Filipku Zaskrońcu, który co chwilę pakuje się w różne tarapaty a nawet… rapowała zupełnie jak bohater jej książek. Na zakończenie spotkania dzieci zadawały autorce mnóstwo pytań. Dziękujemy pani Małgosi za ciekawe i przezabawne spotkanie.

Noc Bibliotek 2019

Utworzono dnia 08.10.2019

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i biblioteki. W tym roku miało miejsce piąte wydanie tej akcji, a przebiegało pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Czwartego października polanowska biblioteka zaprosiła grupę  Seniorów do wspólnego świętowania Nocy Bibliotek. Przyświecało jej hasło „Gorączka piątkowej nocy – lata 70” . Cała uroczystość odbyła się w klimacie lat 70 i PRL. 

czytaj dalej na temat: Noc Bibliotek 2019

„Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania” – konkurs powiatowy

Utworzono dnia 04.10.2019

W środę 2 października w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się XVIII edycja powiatowego konkursu czytelniczego „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”. Konkurs skierowany był do dzieci ze szkół podstawowych. W tym roku uczestnicy czytali „Małego Księcia” i inne utwory Antoine’a de Saint-Exupéry’ego w związku z przypadającą w tym roku 75 rocznicą śmierci pisarza Naszą bibliotekę reprezentowała uczennica klasy trzeciej Aleksandra Bruska z Pokrzywna, która za swój występ otrzymała nagrodę książkową Dziękujemy bardzo Oli za udział i  reprezentowanie naszej gminy. Życzymy dalszych sukcesów.

czytaj dalej na temat: „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania” – konkurs powiatowy

Wyjazd Seniorów do kina

Utworzono dnia 26.09.2019

25 września 2019 grupa seniorów – 46 osób z gminy Polanów uczestniczyła w wyjeździe do kina Kryterium. Uczestnicy obejrzeli najnowszy film Patryka Vegi pt. "Polityka", portretujący polskie środowisko polityczne. Wyjazd upłynął w bardzo wesołej i przyjaznej atmosferze z planami na kolejne wyjazdowe seanse.

Licznik odwiedzin:

W tym miesiącu: 314

Wszystkich: 19910

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Pogoda

Zegar