Strona główna

Aktualności, strona 5 z 29

Dzień w Nadleśnictwie Polanów

Utworzono: 28.02.2023

W dniu 21 lutego 2023 dzieci, które spędzały ferie w bibliotece odwiedziły Nadleśnictwo Polanów i wzięły udział w zajęciach pt. „Rozpoznajemy drzewa iglaste”. Pani Iwona Kujawska, pracownik Nadleśnictwa Polanów  w bardzo ciekawy sposób przedstawiła dzieciom gatunki drzew iglastych występujących w Polsce.  Następnie wspólnie wykonaliśmy ludziki z szyszek czyli „Szyszaki”. Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Polanów za przemiłe przyjęcie i przeprowadzone zajęcia. Dziękujemy również MOW Polanów za zorganizowanie transportu.

Pierwszy taki Bal

Utworzono: 20.02.2023

16 lutego Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie zorganizowała  po raz pierwszy zabawę taneczną dla Seniorów z naszej gminy. Liczba uczestników mile nas zaskoczyła. Jako biblioteka nie  mogliśmy pominąć tematu książki. Na początku każda osoba losowała bohatera książkowego i odnajdywała drugą połowę tworząc parę z danej powieści, a następnie odgadywano najsłynniejsze cytaty z wybranych książek. Oprócz tańców uczestnicy bardzo chętnie brali udział w konkursach, zabawach i zgadywankach literackich. Uśmiechom, pozytywnym emocjom i tańcom nie było końca.

Wycieczka do Izby Pamięci Ziemi Polanowskiej

Utworzono: 20.02.2023

15 lutego podczas ferii  wybraliśmy się z dziećmi do Izby Pamięci Ziemi Polanowskiej. To była wspaniała przygoda i nietypowa lekcja historii. Dzieci z wielkim zaciekawieniem  obejrzały  bogate zbiory pamiątek po dawnych mieszkańcach Polanowa i jego okolic. Świetnie się bawiliśmy poszukując „skarbów” wykrywaczem metali. Dziękujemy Panu Arturowi Dropko za niesamowicie spędzony czas.

Pamiętaj chemiku młody - Mapa marzeń

Utworzono: 24.02.2023

Wszystkie dzieci kochają eksperymenty i dlatego w ostatnim dniu ferii zimowych w bibliotece   zaprosiliśmy dzieci do robienia eksperymentów chemicznych. Wykonywanie doświadczeń dało dzieciom  dużo radości i było dobrym pomysłem na integrację grupy, a co najważniejsze, miało  wartość edukacyjną.  Wykonaliśmy około 8 różnych eksperymentów m.in. ”Sympatyczny atrament ”, „Cząsteczki w ruchu ”, „Bańka w bańce ”, „Kapilarne barwniki” i wiele innych. Na zakończenie ferii każdy uczestnik wykonał własną Mapę Marzeń. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w tegorocznych feriach w naszej bibliotece.

Przedszkolaki w bibliotece

Utworzono: 17.02.2023

15 lutego naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Gminnego w Polanowie. Przedszkolaki obejrzały książeczki dla najmłodszych  oraz dowiedziały się co trzeba zrobić aby zostać czytelnikiem. Powiedziały jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią oraz jak należy obchodzić się z książką. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy do naszej biblioteki.

Cienie w światłości

Utworzono: 15.02.2023

„Cienie w jasności” to najnowsza książka Jerzego Żelaznego, którą można kupić w sklepie pani Beni przy ulicy Wolności w Polanowie W przygotowaniu tej pozycji uczestniczył Dariusz Kalinowski. Przeprowadził z Jerzym Żelaznym rozmowę, w której autor „Miasteczka pod wąsem” opowiada o swej drodze twórczej, o utworach beletrystycznych i publicystyce. 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

Utworzono: 09.02.2023

7 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, w Polsce już po raz dziewiętnasty. W tym dniu Biblioteka udostępniła transmisję z Gali #DBI2023. Natomiast w dniu 9 lutego zaprosiła uczniów klas 4 SP w Polanowie na lekcje on-line w Bibliotece Polanów w ramach 19...

Warsztaty malarskie w Bibliotece

Utworzono: 07.02.2023

3 lutego w polanowskiej bibliotece odbyły się warsztaty  malarstwa akwarelowego prowadzone przez ukraińskiego malarza Alexandra Bobryshev. Warsztaty odbyły się w dwóch grupach. Swoje umiejętności mogły pogłębić zarówno dzieci i młodzież jak i osoby dorosłe. Okazało się, że wśród nas jest wiele utalentowanych osób. Dziękujemy Panu Alexandrowi za przeprowadzenie warsztatów oraz wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.

Zapraszamy na ferie do Bibliotek

Utworzono: 07.02.2023

Serdecznie zapraszamy dzieci na ferie z Biblioteką 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i planami oraz zgłaszania do feryjnych zajęć w poszczególnych placówkach

Akwarelą malowane - wernisaż Alexandra Bobryshev

Utworzono: 03.02.2023

W czwartkowe popołudnie 2 lutego  w siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Polanowie odbył się wernisaż malarstwa ukraińskiego malarza Alexandra Bobryshev.  Pan Alexander  swoją karierę artystyczną rozpoczął w 1977. Jest członkiem Narodowego Związku Artystów Ukrainy oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Akwarelistów – International Watercolor  Society.  Jako swoją ulubioną technikę artysta wybrał akwarelę. 

ZAŁĄCZNIKI